Вершники апокаліпсису. Після «Чуми» ввірвалася «Війна», а затим примчить «Голод»?

Теперішні події на Землі, схоже, відбуваються згідно з прогнозом відомого журналу The Ekonomist за 2019 рік, що, як відомо, виходить у світ під патронатом династії знатних багатіїв Ротшильдів. Нині, мабуть, мало хто пам’ятає обкладинку часопису, який вийшов друком ще наприкінці 2018-го. А тим часом бачимо на ній доволі строкату картину ілюстрацій, які нібито й нічим не пов’язані між собою. Принаймні тоді далеко не кожен із читачів видання второпав, що там і до чого, і міг звести до спільного знаменника ті розрізнені символи. І лише сьогодні ці зображення стають зрозумілими…

Втім, і з одного погляду було ясно, що чотири «кучеряві» комонники, які виступають однією шеренгою неподалік од центру сюжету – це так звані вершники апокаліпсису. Нагадаємо, що про цих персонажів ідеться насамперед в «Об’явленні святого Івана Богослова» – останній книзі «Нового Заповіту», сповненій есхатологічних видінь. На переконання автора цього твору, «наприкінці часів» на нашій планеті людство мають послідовно спіткати такі лиха, як глобальні чума, війна, голод і смерть, які сукупно призведуть у підсумку до загибелі переважної частини землян чи й усього живого-сущого на земній кулі. Отож він образно й охрестив своїх провісників грядущих цивілізаційних катаклізмів відповідно до назв самих бід…

У принципі й портрет Путіна над «ескадроном» аж ніяк не видавався незбагненним після анексії «ерефією» Криму і драматичних подій 2014–2015 рр. на сході України. Принаймні для нас хазяїн Кремля вже тоді слугував утіленням одвічного зла. Але його парсуна доречніше виглядала б як для традиційних прогнозів «Економіста» раніше – скажімо, у номері за 2014-й, який би вийшов у світ якраз напередодні анексії Криму й «русскай вєсни» на Донбасі.

А-от що символізував малюнок панди як символ комуністичної КНР поряд із вождем Московії, теж сказати було важко? Так само нелегко було, повторимо, зв’язати все докупи, в єдиний цілісний сюжет. Словом, здогадатися про щось, медитуючи над обкладинкою, було годі.

Проте нині розуміємо, що вершник із короною на голові – це «Чума», точніше – пандемія коронавірусу, або ж COVID-19, що якраз і розпочалася наприкінці 2019-го. А про те, що ця інфекція проявиться передусім у Китаї, звідки вже виллється на весь світ, очевидно, й засвідчувала панда як, повторимо, символ Піднебесної. А ще є малюнок панголіна в лівому нижньому кутку обкладинки – звірка, що від нього, як нас запевняють, і заразилися «короною» перші люди.

Тепер також неважко збагнути й роль портрета «царя» московії. Він пов’язаний із комонником на ймення «Війна». Адже масштабне вторгнення рф до України теж поступово стає ще однією – новою глобальною проблемою людства, що поставила на кін його життя після пандемії COVID-19. Бо хоча бойові дії тривають суто на теренах нашої держави, в них так чи інакше втягуються й інші країни, котрі допомагають нам озброєнням. Скажімо, навіть із віддаленої Австралії надійшли перші партії військових бронеавтомобілів та бойових машин піхоти. Годі й казати, що чи не з перших днів війни виникла й загроза обміну ядерними ударами між рф, з одного боку, й НАТО та США, з другого, які, ймовірно, поставили б на грань існування всієї земної цивілізації.

Зрештою, бойові дії в такому вельми «гарячому» форматі, які нині точаться в Україні, не обов’язково мають перекинутися й на терени інших європейських країн чи бути з атомною складовою й означати Третю світову, як уже дехто їх вважає. Глобальна війна в її інформаційному та економічному варіантах уже давно триває між рф і колективним Заходом, як називають коаліцію США, НАТО і їхніх союзників. Тож і в цьому разі є підстави вважати, що біблійне пророцтво про друге лихо людства, на яке натякає «Економіст», сповнилося так само, як і у випадку першого, – заразної пошесті на ім’я «COVID-19». І без спустошливого конфлікту між ядерними державами.

Однак звідки експерти Ротшильдів, себто редактори «Економіста» могли знати, що ескалація згідно з «Об’явленням…» лих на нашій планеті розпочнеться 2019-го? Навряд чи вони просто вгадали, що буде в найближчій перспективі. Надто ж огляду на подробиці в зображенні на обкладинці часопису – вже згадані й ті, про які йтиметься нижче. Не інакше, як співробітники журналу контактують із тими, хто режисує події на Землі за апокаліптичним сценарієм Івана Богослова.

Однак не варто, либонь, гадати, що війна в Україні, до якої так чи інакше стають причетні й інші держави, вже «списала» «Чуму», себто пандемію коронавірусу. Навіть уряд нашої держави попри запеклі бойові дії на її землях спершу по всьому периметру від північних територій до південних, а тепер – на східних теренах умудрився двічі (!) – в березні та квітні – позичити порівняно значні суми в міжнародних фінансових структурах, призначені на закупівлю вакцин для продовження імунізації населення від «ковіду».

Очевидно, у планах вершителів доль простодушних землян «прикінцеві» лиха людства мають накривати Землю не послідовно, як записано, а одночасно. Точніше, вони вступатимуть «у гру» одне за одним, але в підсумку діятимуть спільно – атакуватимуть «лавою», як кіннотники Будьоного. Бо і війна в розпалі, і пандемію ніхто не «скасовував», а вже у світі балакають про неминучий голод, тобто про наближення третього апокаліптичного вершника…

Можливо, стадія «Голод» виглядатиме й не так, як ми собі уявляємо, типу голодомору у 1930-ті в Україні. Можливо, як подумують-надіються дослідники різних пророцтв, що відразу від нестачі їжі людство й не вимре. Але й жирувати, як кажуть вони, простолюдини не будуть.

Звісно, й так переважна більшість землян не живе на широку ногу, й без того 90 відсотків земних багатств зосереджено в руках одного відсотка багатіїв. Але, схоже, для простих смертних настануть іще гірші часи. Оскільки, мовляв, через цифровізацію «сильні світу цього» поставлять наші мізерні фінанси під тотальний контроль, припускають товмачі передбачень. І якщо, як обіцяють, готівки не буде, то все, що надходитиме на наші банківські картки, у фінансово-кредитних установах зможуть будь-коли обмежувати чи блокувати. Чи то з якихось своїх міркувань, чи, приміром, за вказівкою уряду як санкції до нелояльних громадян або ж на прохання чи за вимогою спеціалізованих державних структур, на кшталт виконавчої служби, скажімо, що вже й практикують в Україні. Й тоді попросту не буде змоги купувати продукти.

А також, очевидно, запровадять і контрольні норми споживання. Принаймні цю систему вже кілька останніх років поспіль випробовують у доволі заможній Швеції. В цій країні ввели в оборот кредитну карту DO Black місцевої компанії Doconomy для оплати товарів у крамниці через мобільний застосунок. Цей нібито звичайний інструмент безготівкового розрахунку в торговельних мережах налаштовано так, що він «чітко бачить» рівень так званої вуглеводневої безпеки для людини будь-якого продукту. І суть експерименту в тому, що для кожного його учасника існує своя денна норма вуглеводнів, визначена в балах. І коли покупець, котрий розраховується цією карткою, набере, скажімо, вранці у крамниці продуктів із вмістом вуглеводнів сукупно понад свою норму, то його засоби до існування відразу заблокують. Отож протягом дня він уже нічого не зможе придбати, послуговуючись DO Black.

Звісно, це все подається тамтешньому плебсу як турбота про його здоров’я – щоби, мовляв, не переїдав «солодощів» і не товстів. Але сам факт апробації такого контролю за життям громадян більш, ніж промовистий.

Ми спробували тут розшифрувати лише дещицю зображеного. Тим часом його колорит «надихає» й на неймовірніші фантазії. Чого вартий, скажімо, лише малюнок лелеки в польоті, що тримає в дзьобі вузлик. Не важко здогадатися, кого несе цей птах. Але вже геть незбагненним є знак на вузлику, який засвідчує: те, що в ньому, має «відредагований геном». Але то вже тема іншої публікації.