Великі інфраструктурні проєкти. Руслан МАРЦІНКІВ: Нова тролейбусна лінія стане ще одним значним кроком у модернізації транспортної мережі міста

12 березня в Івано-Франківську зі встановлення електроопор на вулиці Мазепи в напрямку до автостанції №3 розпочато будівництво нової тролейбусної лінії довжиною 7 кілометрів у два боки в рамках міжнародного проєкту з ЄБРР «Оновлення тролейбусного парку міста Івано-Франківська». Нова лінія з’єднає мікрорайони «БАМ» і «Пасічну» через вулиці І. Мазепи і Р. Гурика та об’єднані Північний і Південний бульвари із подальшим виїздом на вулицю Галицьку.

До жовтня підрядник робіт — ТзОВ «Плутон» із Запоріжжя планує завершити встановлення 275 опор контактної мережі. Для нової тролейбусної лінії передбачено і будівництво нової тягової електричної підстанції на вул. Р. Гурика поблизу ліцею №23. Проєкт фінансує Європейський банк реконструкції та розвитку у співфінансуванні з міським бюджетом (10%).

«Востаннє тролейбусну магістраль у місті прокладали чверть століття тому – в 1995 році, – зазначив директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк. – Плануємо завершити встановлення опор до жовтня цього року. Для міста це великий проєкт».

Представник ТзОВ «Плутон» Юрій Сажень заявив, що будівництво тролейбусної лінії в Івано-Франківську для його підприємства є пріоритетним завданням, тому запоріжці хочуть завершити роботи швидше за передбачені договором півтора року.

«Хотілося б, щоб тролейбусну лінію і підстанцію було побудовано за рік. Адже наша мета – з’єднати мікрорайони «БАМ» і «Пасічну». Це справді грандіозний проєкт, дай Боже нам його завершити! Спорудження нової тролейбусної лінії стане ще одним великим комплексним кроком у модернізації транспортної мережі міста. Новий транспортний коридор через Північний і Південний бульвари значною мірою полегшить транспортне сполучення, а нові тролейбусні маршрути впливатимуть на поліпшення екологічної ситуації в місті», – так прокоментував подію міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

З’єднання бульварів є амбітним проєктом міської влади Франківська – його обдумували ще в радянські часи. Якщо у 80-ті роки минулого століття нездоланною перешкодою на шляху його реалізації виявилася дислокована тут військова частина, то в останні роки на заваді були передусім приватні будинки, які довелося викуповувати у власників. Івано-Франківська міська рада пішла на це і протягом останніх чотирьох років планомірно викупила сім будинків і т. ін.