В Україні з’явився перший ветеранський театр

У столиці нашої держави відбулася прем’єра вистави «Дванадцята ніч, або Що захочете». Її унікальність у тому, що акторами стали ветерани та волонтери війни, котрі вивчили англійську, точніше, староанглійську – оригінальну мову творів Шекспіра, і за рік такої підготовки вийшли до глядачів.

До єдиного в Україні ветеранського театру Project W Veterans, Volunteers and William на волонтерських засадах у процесі творення долучилося багато помічників. Зокрема художнім керівником проекту став директор Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський, а режисером-постановником – його актор Олексій Гнатковський.

Усім, хто рік тому пройшов відбір, довелося опановувати англійську мову та акторську майстерність. А далі була розкіш творчого спілкування.

Проект створення ветеранського театру – як творчої реабілітації та демонстрації суспільству найкращих посилів від людей, котрі бачили війну - ініціювали громадська благодійна організація Eleos-Ukraine та Ігор Касьян, учасник бойових дій і засновник школи вивчення англійської мови. За словами Ігоря, завдання проекту – сказати усім нам, що ветерани нинішньої війни можуть бути творчими, здатні долати труднощі завдяки своїй праці та наполегливості.

У планах ветеранського театру – гастролі в Україні і за кордоном та участь у театральних фестивалях. Наступним містом, де покажуть комедію Шекспіра, звісно, стане Івано-Франківськ. 21 червня о 18 годині в форматі камерної сцени ««Дванадцята ніч, або Що захочете» Шекспіра в Івано-Франківському національному академічному театрі ім. Івана Франка. Сцена з вистави «Дванадцята ніч, або Що захочете» Режисер-постановник  вистави Олексій Гнатковський