В Україні з 1 січня 2021 року змінилися правила отримання субсидій та соціальних допомог

Кабінет міністрів України на 2021 рік запланував розширити соціальні гарантії для отримувачів житлових субсидій. Проєкт торкнеться 400 тисяч українців. І з початку нового року в Україні змінюються мови подання документів та правила отримання українцями субсидій і соціальних допомог. Про це повідомила очільниця Міністерства соціальної політики Марина Лазебна у програмі.

За словами чиновниці, з нового року в Управлінні соцзахисту припиняють особистий прийом громадян. Подати заяви для отримання субсидій та пільг українці зможуть використовуючи платформу "Дія" або пошту. Також з цим питанням радять звертатися до місцевих громад.

"Це пов'язано з реформою децентралізації. У громадах є соціальні підрозділи, які повинні приймати заяви від людей. Це стосується 67 видів допомог, зокрема і субсидії", - повідомила вона.

Марина Лазебна додала, що у Міністерстві соцполітики розширили коло отримувачів субсидій від держави. Зокрема, зміни торкнулися й тимчасово безробітних українців - братимуть до уваги їхні доходи за останній місяць.

"Останнє рішення, яке прийняли в грудні, стосується людей, котрі отримують допомогу по частковому безробіттю. Бо є умова - три місяці потрібно платити єдиний соціальний внесок", - йдеться у повідомленні", - зазначила голова міністерства.

З нового року субсидію отримають українці, що доглядають за особами з інвалідністю.

Також на допомогу від держави можуть розраховувати й громадяни України, чиї родичі проживають окремо, або тимчасово перебувають за кордоном, хоча й прописані у їхньому помешканні.

Вона запевнила, що трьох мільйонів українців, що беруть участь в державній програмі на отримання субсидій, зміни не торкнуться.