Усі музеї й галереї – в одному альманасі

В ОУНБ ім. І. Франка презентували перше число краєзнавчо-музейного, мистецького альманаху «Музеї і галереї», який заснували ТОПІЖ, ОО НСКУ, Івано-Франківський історико-меморіальний музей Олекси Довбуша та Літературний музей Прикарпаття.

Модерував представлення нового періодичного видання, котре, як планують, виходитиме раз на півріччя, його упорядник – письменник, журналіст, краєзнавець Василь Бабій. Про своє бачення формату й тематики наступних номерів альманаху говорили на зустрічі з читачами його автори – літературний критик Євген Баран, директор музею О. Довбуша Юрій Срайчук, завідувачка фондів цього музею Марія Грицьків, його старший науковий співробітник Володимир Бакала, поет і журналіст Іван Гаврилович, завідувачка літературно-меморіальної кімнати-музею Івана Франка при краєзнавчому відділі Івано-Франківської центральної міської бібліотеки Анна Паркулаб.

У виданні надруковано статті і завідувачів Літературного музею Прикарпаття – Володимира Смирнова та Музею Марійки Підгірянки в с. Білих Ославах Надвірнянського району – Василя Левицького, письменника і просвітянина з Верховини Василя Нагірняка, доцентки кафедри українознавства і філософії ІФНМУ Любові Сливки. Артист розмовного жанру обласної філармонії ім. Іри Маланюк Ігор Чепіль потішив присутніх у бібліотечній залі гуморескою «Штефан в музею», яку вже давно читає зі сцени, – цей твір Василя Бабія вміщено на завершення першого номера альманаху «Музеї і галереї».