Українських вчителів направлятимуть на роботу за кордоном

Український уряд затвердив Порядок направлення педагогічних працівників для роботи у закладах загальної середньої освіти за кордоном, в яких предмети викладаються українською мовою.

Таке рішення прийнято на урядовому засіданні 3 квітня цього року і закріплено постановою №294.

Педагогів направлятимуть для роботи в цих закладах за кордон відповідно до офіційних запитів від відповідних органів іноземних держав, у яких такі навчальні заклади функціонують.

МОН згідно з отриманими офіційними запитами проводитиме конкурс з відбору педпрацівників для такої роботи. Вони укладатимуть трудовий договір із загальноосвітнім навчальним закладом I - III ступеня "Міжнародна українська школа", що належить до сфери управління МОН, на термін не більше, ніж 2 навчальні роки.

Дія договору за згодою сторін може бути продовжена на наступні 2 навчальні роки. Тривалість роботи педагогічних працівників у закладах загальної середньої освіти за кордоном не може перевищувати 4 навчальні роки.

Зарплата учителя становитиме 2 прожиткові мінімуми для працездатних осіб на 1 січня календарного року в іноземній державі, до якої його направляють. Також йому виплачуватимуть матеріальну допомогу на оздоровлення під час надання щорічної відпустки в розмірі зарплати і надаватимуть одноразову грошову допомогу в розмірі 2 зарплат.

Ухвалений документ визначає також умови направлення вчителів для роботи у навчальних закладах за кордоном з викладанням предметів українською мовою, оплату їхньої праці, оренди житла та тривалість роботи. Педпрацівнику буде оплачено проїзд до закладу загальної середньої освіти за кордоном і повернення назад в Україну, перевезення багажу за наявності підтвердних документів; покрито вартість страхового поліса; компенсовано витрати на оренду житлового приміщення та/або оплату вартості комунальних послуг, пов'язаних з орендою житла на час перебування в іноземній державі, що оплачуються в розмірі 15% граничної норми витрат на оренду житлового приміщення за добу, встановленої для відповідної країни. Компенсацію витрат на оренду житла та/або оплату вартості комунальних послуг виплачуватимуть раз на місяць разом із зарплатою.

За педагогічними працівниками, направленими для роботи у заклади загальної середньої освіти за кордоном, зберігатимуть основне місце праці в Україні, а період роботи зарахують до робочого стажу.