Україна попередила світ про наслідки захоплення окупантами території ЧАЕС

Україна поінформувала МАГАТЕ про фактичну втрату контролю над ядерними і радіаційними об’єктами у зоні відчуження збільшення рівня радіації внаслідок захоплення 24 лютого 2022 року військами Російської Федерації території зони ЧАЕС.

Зазначені дії РФ є прямим порушенням Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів від 08 червня 1977 року.

«Весь світ пам’ятає і з болем у серці згадує одну з найбільших екологічних катастроф - аварію на Чорнобильській АЕС. Десятиріччами разом із вільним світом та Україна колись захистила увесь світ від ядерної небезпеки. Але, на жаль, сьогодні увесь світ постав перед новою страшною загрозою ядерної небезпеки – російські збройні угруповання захопили усі об’єкти Чорнобильської АЕС. У сховищах відпрацьованого ядерного палива СВЯП-1 та СВЯП-2 знаходиться понад 22000 відпрацьованих тепловиділяючих збірок реактору. У жахливих руках агресора ця значна кількість плутонію-239 може перетворитися на ядерну бомбу, яка перетворить тисячі гектарів у мертву безжиттєву пустелю. Наслідками захоплення окупаційними військами Чорнобильської зони стане руйнування інфраструктури та об’єктів, які захищають Європу та світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Гуманітарні та екологічні наслідки такої катастрофи не матимуть кордонів, не стосуватимуться НАТО або ЄС, вони будуть мати жахливі наслідки для людей», - повідомили в Міноборони України.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.