У Клубовецькій школі освятили капличку і відкрили виставку живопису

У контексті свят Покрова Пресвятої Богородиці, днів захисника України, створення УПА і Українського козацтва у Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося яскраве свято – освячення каплички Богородиці у шкільній галереї і відкриття виставки живопису художника Володимира Березного.

Директор школи Володимир Пронюк і художник Володимир Березний під час шкільного свята. Наймолодші учасники свята вітають Богородицю. Освячення каплиці – свято всієї клубовецької громади.

Володимир ПРОНЮК, директор Клубовецької ЗОШ І-ІІІ ст.:

- У нашій школі є багато добрих духовних традицій. Перед останньою лінійкою і першим дзвоником, щопонеділка і т. д. вся школа – вчителі і учні - разом з нашим сільським парохом і батьками моляться у молебні до Ісуса Христа чи Пресвятої Богородиці. Ініціатива відкриття каплички з фігурою Богородиці належить дітям – минулого року на одному із засідань учнівського комітету школярі десятого класу запропонували у нашій галереї встановити фігуру Богородиці. До збору коштів долучилися всі охочі – учні, їх батьки і родичі, педколектив і обслуговуючий персонал, працівники соціальних установ, випускники школи, сільська громада та ін. У березні цього року відомий актор Назар Бору шок зорганізував проведення у школі виступу відомого ілюзіоніста Олександра Шимка (асистент Лілія Семисюк), а зібрані кошти артисти офірували на спорудження каплиці. У Клубівцях є міцна традиція співучасті у добрих починаннях громади і місцевого самоврядування. Тож сільський голова Богдан Рекетчук і депутати сільради одноголосно підтримали рішення про виділення коштів на придбання фігури Матері Божої, а депутат сільської ради і підприємець Ярослав Бойко безкоштовно допоміг придбати фігуру Матері Божої за кордоном і доправити в село. Автором художнього втілення ідеї каплиці є наш односелець, а уродженець села Павлівки Володимир Березний. Він автор двох ікон – Ісуса Христа і Миколая Чудотворця, які розміщені обабіч фігури Матері Божої. А уздовж галереї представлені до двох десятків різнотематичних художніх полотен автора. Безпосередньо реалізував задум каплиці наш майстер – випускник кафедри художнього мистецтва ПНУ ім. Василя Стефаника Ігор Турик. А допомагали йому і художник Володимир Березний, і завгосп Микола Бойко, голофа профкому Ігор Павлюк. Медійний супровід забезпечили наші гуртківці під керівництвом Оксани Кузьми-Пронюк, видавничий – підприємство «СІМИК» на чолі з Іваном Слупським, пам’ятні образки із зображенням каплиці виготовила студія «Блек енд Вайт» під орудою Людмили Палагіцької і т. д. Доповнили композицію каплиці вази, які з доброї волі нашого пароха о. Петра Скрипника нам передали з церкви Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ села Клубівці. Багато людей працювало над спорудженням каплиці доброчинно. Подія для освітнього процесу школи дуже важлива, тому що сьогодні фундаментальними векторами виховання і становлення громадянина є безперервне духовне зростання та самоудосконалення, вміння бачити і цінувати красу, мистецтво у всіх його проявах. А головно розуміти: на все воля Божа.

Володимир БЕРЕЗНИЙ, художник, член ГО «Мистецьке братство Івано-Франківська»:

- Я працюю у монументальному і станковому живописі. Мої картини написані в різних жанрах – портрети, пейзажі, натюрморти. Є релігійна та історично-побутова тематика. Разом з керівництвом школи і села ми створили, на мій погляд, дуже гарний і гармонійний християнський куточок. А виставка моїх робіт добре доповнює композицію з Богородицею. Я разом з прекрасними майстром Ігорем Туриком відповідав за зовнішній вигляд каплиці і її проектну частину, ескізи. Ігор виконував декоративні роботи, а я – образи Ісуса і Миколи Чудотворця. Думаю, у нас все вийшло чудово. На виставці мої картин можна побачити клубовецькі сільські мотиви, пейзажі, портрети відомих людей Клубівців, наприклад, знаного педагога і сучасного краєзнавця Йосипа Карпіва, а також є полотна, на яких зображені борці за волю України, зокрема вояки УПА і т.д. Деякі з представлених картин вже побували на міжнародних виставках. А клубовецька виставка триватиме щонайменше два тижні.

Богдан РЕКЕТЧУК, голова Клубовецької сільської ради:

- Співпраця сільської ради і дирекції школи має свої багаторічні традиції. Багато добрих справ для села ми зробили разом, реалізували задумів. Наприклад, пам’ятник Тарасу Шевченку, краєзнавчий музей, шкільний спортивний майданчик, спорткомплекс з галереєю-переходом і т. д. І спорудження каплиці – черговий спільний проект. Звернувся до нас директор школи, і ми виділили кошти для придбання фігури Богородиці. Я наголошую, що громада буде здоровою і живою, якщо буде брати участь у різних проектах. Може, то надто голосно сказано, але я маю на увазі просто спільну працю і небайдужість до життя села. Те, що ми робимо для школи, ми робимо не для себе, не для директора чи вчителів, а передусім – для дітей, нашого сьогодення і нашого майбутнього. Це – найкращі інвестиції.

…Того дня каплицю Пресвятої Богородиці заквітчали маленькі ангелики з ліліями – наймолодші школярі з квітами, хлопчики і дівчата в одежі причасників - обійняли Матір Божу своїми піснеспівами і назавжди запросили до школи. Над Клубівцями раділи Небеса. А у школі пахло квітами, мені ж здалося, що раєм.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами