У форматі домашнього кінозалу. Дев’ятий Перегляд сучасних польських фільмів «Під Високим Замком» пройде онлайн

Уперше за вісім років проведення Перегляду сучасного польського кіно в Івано-Франківську захід відбудеться в онлайн-форматі. Всі охочі зможуть переглянути найновіші різножанрові стрічки польського кінематографа, не виходячи з дому, попередньо зареєструвавшись на платформі «Festival Scope».

– Цей рік не є легкий. Ні для кого. Ні для лікарів, медсестер, літніх людей, молоді, підприємців і, без сумніву, нелегкий для шанувальників кіно. Закриті кінотеатри, порожні зали, перенесені прем’єри. Величезне розчарування глядачів і творців... Пандемія наклала своє гнітюче тавро на все, що нас оточує. Багато планів треба було відкласти, багато ідей сховати до шухляди, багато надій повісити на кілок в очікуванні кращих часів. Ніщо не буде вже таким, як було, але це не означає, що не може бути того самого, однак трішки по-іншому. Милі глядачі, маємо для вас сюрприз – плануйте вільні вечори між 4 та 13 грудня 2020! – повідомляють організатори заходу на офіційному сайті події.

У програмі цьогорічного перегляду нові польські фільми – від документальних до художніх. Ретельно вивчивши програму фестивалю, бачу що в основі більшості стрічок реальні історичні постаті та їх біографія. Любителям польського кіно зокрема і кінематографа загалом пропонують подивитися зворушливу історію про сліпого піаніста-віртуоза «Ікар. Легенда про Мєтека Коша», біографічний фільм про зірку попмузики Зенка Мартинюка «Зенек», драму про варшавського капелана – отця Яна Зєю «Зєя», історичне кіно «Пілсудський», комедійну драму «Ніщо не минає», романтичну комедію «Прикинься моїм нареченим», пригодницьке кіно «Трабли-2», кримінальну драму «Чорний мерседес», мелодраму «Залізний міст» та інші. Традиційно всі стрічки йтимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Редактор відділу газети “Галичина”