Ціни на газ в Європі впали до історичного мінімуму

Про це повідомив у соцмережі Facebook директор держкомпанії «Оператор газотранспортної системи України» Сергій Макогон: «Ціна на газ знаходиться на історичних мінімумах. Найкращий час промспоживачам фіксувати ціну і створювати власний запас газу в ПСГ». За його даними, вартість газу на хабі NCG знизилася до 7,37 євро за МВт-год (це близько 78 доларів США за 1000 куб. м).

Раніше повідомлялося, що середня ціна імпортного природного газу в Україні в березні 2020 року становила 153,65 дол. за 1 тис. куб. м, що на 8,8% менше, ніж у лютому. А екс-міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель, як ми уже писали, відразу після підписання нової транзитної угоди з російським «Газпромом» прогнозував падіння ціни на газ цього літа до рівня 80 доларів США. за тисячу кубів.

Нагадаємо також, що 23 березня «Нафтогаз України» встановив оптову ціну газу на березень 2020 року у розмірі 3,396 грн за кубометр без ПДВ. Відповідно, для кінцевих споживачів, з урахуванням ПДВ, націнки газзбутів і Укртрансгазу, вона становила 4,32607 грн за куб.

Не важко порахувати, що за чинним на нинішній день курсом це приблизно 158,5 долара. Зрозуміло, що європейська ціна знижується через падіння попиту після завершення опалювального сезону, плюс до цього і через зменшення попиту через спричинену короновірусом економічну кризу. Не маємо сумнівів, що знизить ціну для українців і «Нафтогаз». Однак, здається, це наразі мала втіха для українців, бо у нас також з початком справжньої весни споживання газу зменшується.

Редактор відділу газети “Галичина”