Святковий детектив, або Що буде, якщо Санта Клаус та святий Миколай переплутають континенти?

У видавництві «Віват» вийшла друком нова книжка прикарпатської письменниці і журналістки Любові ЗАГОРОВСЬКОЇ «Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина». Ця казкова історія, сповнена дивовиж і яскравих пригод, подарує усім читачам, незалежно від віку, віру в диво і святковий настрій.

Для мене як великої любительки казок та дитячої літератури вихід книжки став справжнім подарунком, адже восени виникає ще більша потреба в читанні, ніж іншої пори року, особливо теплої і світлої книжки. За яскравою обкладинкою «Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина» ховається не лише цікавий і захоплюючий сюжет, а й чудові ілюстрації Олени Потьомкіної. Це той випадок, коли малюнок доповнює текст і навпаки. Завдяки промовистим ілюстраціям книжечку зможуть «читати» і дітки, котрі ще навіть не опанували цієї навички. Отже, може народитися ще одна історія, не менш цікава й дивовижна...

«Завдання для Бабайка…» написано за всіма канонами класного детективу, з кожною сторінкою чимраз глибше поринаєш у цікавий сюжет, і починаєш спочатку замотувати клубок з таємницями, а потім його старанно розплутувати. Читати казку одне задоволення: ти ніби здогадуєшся, за яким сценарієм мають розгортатися події, хоча насправді все відбудеться не так, як ти собі придумав, а так, як захотіла авторка. Історія затягує, відкласти її не просто, адже складно перебороти своє бажання дізнатися, а що там буде далі і чим усе закінчиться.

Дія казки відбувається у чудовий передноворічний та передріздвяний період, коли прокидаються дива в нашому житті. Мені здається, що книжечка буде ідеальним подарунком для дітей молодшого шкільного віку на день святого Миколая і гарним доповненням домашньої дитячої бібліотеки. Впевнена, що саме ця казка дуже гарно звучатиме з вуст батьків, тому рекомендую її для спільного читання.

Не буду переповідати сюжет історії, лише напишу, що казка розповість про чудернацькі трапунки одразу в двох країнах: Америці та Україні. Дивним чином доля діток з різних континентів переплелася. 19 грудня, в день святого Миколая, українські дітлахи не знайшли під своїми подушками жодного подарунка чи бодай однісінької цукерочки, натомість їхні американські однолітки здивувалися, коли побачили того ранку в своєму ліжку солодощі, а дехто – й різку. А ось у Колорадо Спрінґс різдвяного ранку 25 грудня малюки не отримали омріяних солодощів від Санти, а в українському містечку, навпаки, всі рукавиці та шкарпетки були напхані шоколадом і цукерками, що, як не дивно, стало справжньою проблемою. Звісно, я не скажу, що було далі, хто винен у такій плутанині і як герої історії все виправляли, адже все можна дуже швидко дізнатися – прочитати нову історію для дітей від Л. Загоровської…

Книжка, що дуже важливо, вийшла і сучасною, такою, що, як мені здається, сподобається нинішнім дітлахам. Адже вона не відірвана від реалій. У тому казковому світі існують і гаджети, і соцмережі, без яких діти не дуже уявляють тепер свого життя. А ще дуже важливо, що ця розповідь плекає віру в диво, і не лише у дітей, а й у дорослих, котрих попри їхню зайнятість і серйозність ця історія також захопить.

З назви книжки може скластися враження, що це розповідь про Бабайка, яким так полюбляють лякати дорослі своїх дітей в різні часи та епохи. Звісно, у казці буде герой з таким іменем, проте його вигляд і біографія здивують читачів. Дуже круто, що авторка поглянула на цей міф під іншим кутом зору, додала йому людських рис та оригінальних художніх барв. Прочитавши цю казку, впевнена, чимало дітлахів перестане боятися Бабайка, а навіть захоче з ним дружити.

Не буду оригінальною, якщо скажу, що люблю несподівані кінцівки, ті декілька речень, котрі ти точно не очікуєш побачити наприкінці історії, яку читаєш. У «Завданні для Бабайка…» закінчення саме таке: несподіване і, звісно, щасливе. Проте є одне «але». Після прочитання хочеться продовження цієї історії. І це, мабуть, найкраща похвала для книжки.

Редактор відділу газети “Галичина”