Скандальні бігборди з Порошенком і Путіним нарешті почали переклеювати

Мабуть, політтехнологи чинного Президента України Петра Порошенка трохи "переборщили" у передвиборчій агітації за цього кандидата, адже зробили йому ведмежу послугу, викликавши з боку українців лише шквал критики на його нову агітаційну рекламу, на якій він протиставляє себе президенту Росії Володимиру Путіну. Зрозуміло, що плакат робить посил - якщо не Порошенко, то, як звучить у відомому кінофільмі, "шеф, все пропало, все пропало...".

Але якщо говорити серйозно, то бігбордом із зображенням Порошенка з Путіним політтехнологи чинного Президента мали на меті чітко дати зрозуміти українському народові: якщо громадяни не виберуть на пост глави держави П. Порошенка, то Україна може стати легкою здобиччю для Путіна, адже вважають Зеленського заслабким, щоб очолювати державу у такий складний час воєнного протистояння.

Проте чорні політтехнології, нагнітання страху й істерії повернулися бумерангом для Президента.

У соцмережах активно дискутують на цю тему, критикують, обурюються, навіть виставляють пародії на рекламну афішу кандидата.

І така реклама, мабуть, порушує українське законодавство. Зокрема у статті закону "Про рекламу" у 8 ч. 1 цього закону йдеться про те, що у рекламі забороняється вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім'я без письмової згоди цієї особи. Хто ж питав у Путіна згоди?!

У штабі Порошенка наголосили, що метою рекламного сюжету є нагадування країні, що в умовах зовнішніх викликів, які існують, в умовах військової агресії з боку Росії потрібен "сильний президент та верховний головнокомандувач, фаховий, добре освічений та досвідчений дипломат, вправний переговорник із високим міжнародним авторитетом. Адже завдання глави держави - не розсмішити Путіна, як у планах опонента (Зеленського), і не стати перед ним на коліна, а сміливо дивитися йому в очі і твердо захищати країну, національні інтереси та безпеку людей".

Ще запевнили, що сюжет борду не означає, ніби в команді Порошенка вважають Зеленського агентом Путіна. Але все ж переконані, що Путін мріє про слабкого, непідготовленого президента, що дозволить Кремлю взяти Україну під контроль. В штабі нагадали, що й сам Путін казав, що його влаштує будь-хто на посаді президента України, окрім Порошенка. Тому для бігборду обрали таку тему.

Проте люди обурені цією рекламою. Зокрема, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко написав, що це небезпечно для країни, адже таким чином свідомо розколюють суспільство навпіл. "Також це пряма й безпідставна образа і зневага на адресу 85% людей, які в першому турі віддали голоси за інших кандидатів", - зазначив Гриценко. А депутат Мустафа Найєм з обуренням додає: "Мені не подобається Володимир Зеленський... і я його не розумію. Але, якщо я не хочу підтримувати розкрадання, лицемірство і обман нинішньої влади, то я що - теж Путін?". А всі інші громадяни, які не підтримують Порошенка, невже теж за Путіна?! Бо саме на це натякає новий бігборд кандидата у президенти, позбавляючи людей вибору.

Цю скандальну рекламу в багатьох містах уже почали замінювати на інші. Проте свій посил і певний натяк вона зробила, а тому може вплинути на результати президентських виборів. Адже досить часто людиною у стані страху легко маніпулювати і змусити її робити те, чого вона й не хотіла...

Кореспондент