Руслан Марцінків: Новий навчальний рік плануємо розпочати звично – у так званому офлайні

В Івано-Франківську з 1 вересня всі ліцеї і дитячі дошкільні заклади готові працювати в денному режимі завдяки тому, що вони вже мають укриття, розмір яких відповідає кількості учнів. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків в етері загальноукраїнського інформаційного телемарафону «Єдині новини» 12 серпня.

Як відомо, від початку великої війни у франківських школах застосовували змішану форму навчання – в так званому офлайні (очна, денна форма навчання) та онлайні (дистанційна) через те, що не вистачало місць в укриттях для дітей і педагогів. Нині ж очільник міста запевнив, що всі діти і педагоги в Івано-Франківську вже забезпечені сховком від повітряної загрози з боку ворога, а ДСНС вже підписала відповідні дозволи на функціонування освітніх закладів в очному форматі.

Розповідаючи про підготовку освітніх закладів в Івано-Франківській громаді до нового навчального року, Руслан Марцінків серед іншого сказав, що найбільшою проблемою в цьому процесі було розширення кількости місць в укриттях у великих школах із чисельністю 1800 – 2000 учнів: «Де була можливість, ми поремонтували та розширили підвальні приміщення. Де не було такої можливости, встановили віконниці за ізраїльським методом… Ми цілковито відмовилися від мішків з піском та бетонних блоків, замість цього застосували ізраїльський досвід: встановили віконниці з достатньо важкого металу, які закривають перші поверхи та дозволяють там робити укриття… Тому сьогодні всі франківські школи готові з першого вересня працювати, як у довоєнний час».

Поза телемарафоном «Єдині новини» залишилося те, що для розширення шкільних укриттів в Івано-Франківській громаді виконано за літні місяці чималий обсяг робіт, а саме питання розширення укриттів було під постійним контролем міської влади.

Скажімо, минулого тижня під час традиційної вівторкової велоінспекції міський голова Руслан Марцінків акцентував, як і під час попередніх виїздів на контроль, саме на сховищах у закладах освіти і разом зі своїми заступниками та керівниками комунальних підприємств проінспектував три дитячі садочки та роботи в укриттях.

Зокрема у школі-садку №27 «Карпатська казка» за літо вдалося збільшити укриття, розраховане на 120 дітей, ще на 100 місць, у дитячих садках №14 «Пролісок» та №21 «Подоляночка» розширили укриття відповідно з 60-ти місць до 140 та з 144-х – до 185-ти.

«Завдяки виконаній за літо роботі для розширення місткости укриттів в освітніх закладах франківські педагоги й діти зможуть з вересня працювати та навчатися очно й почувати себе в школах і садках безпечно. Тож новий навчальний рік плануємо розпочати звично – у так званому офлайні», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.