Руслан Марцінків: Івано-Франківськ був і буде надійною твердинею незалежности України

Івано-Франківськ у День Соборности України продемонстрував, що разом з усім Прикарпаттям є надійною і невід’ємною складовою частиною соборної Української держави, та вшанував своїх лицарів, живих і загиблих у боротьбі з московськими загарбниками.

У центрі міста на «стометрівці» знову встановлено Алею Героїв зі 180 портретами полеглих у новітній російсько-українській війні представників Івано-Франківської міської громади. Але, на жаль, це ще не всі загиблі на цій війні земляки. Ці біґборди і сітілайти нагадують, що свободу і незалежність потрібно відвойовувати у ворога, омиваючи кров’ю найкращих синів і дочок нашого народу.

Відзначення Дня Соборности України в Івано-Франківську розпочалося з міжконфесійного молебню за перемогу України у московитсько-українській війні й панахиди за загиблими воїнами. На Вічевому майдані духовенство українських церков і кількасот франківців спільно помолилися за перемогу і за наших захисників. Як зазначив архієпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин, молитва є сильнішою за зброю і звернення до Бога допоможе у цей непростий час.

Під час спільного молебню міський голова Руслан Марцінків вручив родинам загиблих на війні франківців, які поклали своє життя за незалежність України, відзнаки «За честь і звитягу». Цієї міської нагороди удостоєні: Анацький Денис Олексійович (ВПО), Бігановський Віктор Михайлович, Бревко Андрій Богданович, Жидков Андрій Борисович (ВПО), Горбейчук Дмитро Васильович, Гребенєв Захарій Володимирович, Грималюк Артур Васильович, Євдокімов Дмитро Юрійович, Єрем’ягін Олександр Сергійович, Іванченко Євгеній Сергійович, Кадол Віталій Віталійович, Ковач Віктор Васильович, Костюк Олександр Михайлович, Лєднєв Ростислав Євгенійович (ВПО), Лугарєв Назарій Олексійович, Лукач Любомир Васильович, Матищак Сергій Сергійович, Маюк Анатолій Миколайович, Мельникович Роман Богданович, Мельничук Йосиф Михайлович, Мороз Григорій Олександрович, Папенко Олександр Віталійович (ВПО), Сабадах Ігор Володимирович, Сворак Юрій Васильович, Силкін Сергій Олександрович, Синиця Павло Олександрович, Соколенко Денис Дмитрович (ВПО), Соколовський Сергій Іванович, Солошин Дмитро Ігорович (ВПО), Телька Володимир Володимирович, Фоменко Назар Юрійович, Черв’як Микола Петрович (ВПО), Швагровський Дмитро Дмитрович.

Відзнаку «За честь і звитягу» свого 32-річного чоловіка Віталія отримувала Уляна Кадол разом із чотирирічним сином Павликом, а Галина Смеречинська – відзнаку свого 52-річного чоловіка, головного старшини 80-ї бригади ДШБ Олександра Єрем’ягіна, який на східному фронті воював ще з 2014 року. Обидва захисники України загинули наприкінці 2022 року на війні з московитами.

«Його тверде рішення піти на війну я не могла нічим зупинити. Я розуміла, що він іде захистити нас. Він так і казав: хто захистить вас, як не ми?!» – розповіла дружина загиблого Віталія Кадола Уляна. Майже аналогічні слова, за розповіддю його дружини Галини Смеречинської, казав і Олександр Єрем’ягін: «Хто, крім нас?».

Пам’ятати всіх, хто поклав своє життя заради Української держави, закликав Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків: «Цю пам’ять про тих, хто віддав своє життя за незалежність України, створюємо по всьому місту. Те, що сьогодні іванофранківці боронять соборну Українську державу на сході України, борються за українські етнічні землі, свідчить, що ідея соборности, закладена Актом Злуки ЗУНР та УНР 22 січня 1919 року в Києві, досі не втратила свого значення. Лише той народ вартий власної держави, який береже пам’ять про своїх синів і дочок, котрі заплатили життям за свободу України. Наше місто було і буде надійною твердинею незалежности України».

Руслан Марцінків при цьому згадав і про те, що серед загиблих героїв є і зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які зголосилися на війну вже в Івано-Франківську…

На Вічевому майдані під час міжконфесійного молебню за перемогу України франківці розгорнули Державний Прапор завдовжки в кілька десятків метрів. А неподалік Алеї Героїв – на Вічевому майдані розгорнуто фотовиставку «Дорогами війни» відомого документаліста, військового репортера 92-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Руслана Ганущака. На фотознімках – Гостомель, Буча, Ірпінь, Харківщина, руїни, які на українській землі залишили по собі московські варвари.

У День Соборности України Івано-Франківськ започаткував цікаву кінематографічну акцію – прем’єрою фільму «Кирило Стеценко. Милість миру» розпочав безплатний показ українського патріотичного кіно. Впродовж місяця в театрі кіно «Люм’єр» транслюватимуть найкращі кінострічки. У середу, 25 січня, вже відбувся показ історичної драми «Щедрик». Наступні дати безкоштовного показу: 1, 8 і 15 лютого о 10.30 – фільм «Черкаси». Отримати безкоштовні квитки на ці покази можна в касі театру кіно «Люм’єр».

Міська рада і громада завжди підтримуватимуть такі патріотичні ініціативи, запевнив Руслан Марцінків.