Руслан Марцінків: Чим більше буде якісного українського кіно, тим сильнішою буде Україна

Спільний проєкт Івано-Франківської міської ради і театру кіно «Люм’єр» «Місяць українського кіно в Івано-Франківську», протягом якого жителі міста зможуть безоплатно подивитися патріотичні кінострічки українського виробництва доброї якості, розпочався із демонстрації історичної драми «Щедрик». Ця культурницько-патріотична акція, впроваджувана за підтримки міського голови Руслана Марцінківа, швидко набула популярности в місті, що вже на 30 та 31 січня було призначено додаткові безплатні сеанси «Щедрика» для людей старшого віку.

«На «Щедрика» був аншлаг. Ми навіть не сподівалися цього, але після публікації про безкоштовний показ у нас за півтори години розкупили всі квитки, – розповіла директорка театру кіно «Люм’єр» Лідія Шкрібляк. – Прийшло сьогодні значно більше людей, ніж ми могли вмістити. Попит на фільм «Щедрик» є досить високий». 

За сюжетом фільму, в окупаційній пастці Другої світової війни опинилися три родини, які жили під одним дахом у старому Станиславові. Українська, єврейська та польська сім’ї однаково відчули на собі жахіття окупаційних режимів як нацистської Німеччини, так і московитського у формі совєтського союзу. Українська родина прийняла до себе дітей, батьки яких стали жертвами окупантів. А діти під час війни виконують популярну пісню композитора Миколи Леонтовича «Щедрик», і ця мелодія стала символом добра.

У фільмі багато хто з глядачів побачив аналогії з теперішнім часом. За словами іванофранківця Богдана Марчука, демонстрація цього фільму для нашого міста є дуже знаковою подією. «Протягом усього фільму я плакала, бо він перегукується із сучасними подіями. Москаль є невиправний. Фільм вартий того, щоб подивитися всім, щоб зрозуміти, де ми є і хто ми», – сказала глядачка Марія Муж. Не випадково дехто прийшов на перегляд кінострічки вдруге. 

Але «Щедрик» емоційно зачепив не лише глядачів старшого покоління, а й молодь. «Цікавий фільм, правдива історія... Плакали всі. Дуже сподобалось. І музика, і актори, і гра… Фільм сучасний, думаю, «зайде» всім», – сказав один із студентів для сайту «www.oper-info.if.ua».

За словами міського голови Руслана Марцінківа, через неочікуваний ажіотаж домовилися з директоркою театру кіно «Люм’єр» Лідією Шкрібляк про додаткові безкоштовні сеанси «Щедрика» для людей золотого віку в минулі понеділок та вівторок. А далі щосереди 1-го, 8-го та 15 лютого в рамках «Місяця українського кіно в Івано-Франківську» пенсіонерам та молоді безоплатно покажуть воєнний фільм «Черкаси».  

«Нині українське кіно дуже популярне. Це ми бачимо з кількости охочих подивитися його. Українське кіно розвивається, і це є ще один фронт, лише на культурницькому напрямі. І чим більше буде якісного патріотичного українського кіно, тим сильнішою буде Україна», – впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.