Рік навчання у вишах коштуватиме від 6 до 47 тисяч гривень

Міністерство освіти і науки оприлюднило дані щодо мінімальної ціни контрактного навчання у 160 українських закладах вищої освіти, що підпорядковуються йому. Ціна коливається від 6 до 47 тисяч гривень за рік. У МОН зазначили, що у 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє на одного студента-бюджетника у цьому університеті.

Тож мінімальна вартість контракту у вишах у 2020 р. для бакалаврів коливатиметься від 6 до 39 тисяч гривень. Водночас у майже 100 університетах та закладах фахової передвищої освіти мінімальна вартість контракту не перевищуватиме 20 тис. грн. Максимальною вона є у 9 закладах.

Найдорожча мінімальна сума контракту нині - у Київському національному університеті культури і мистецтв: для молодшого бакалавра — 35591 грн; для бакалавра — 39546 грн; для магістра — 47328 грн.

В уряді кажуть, що мінімальна вартість навчання (індикативна собівартість) враховує доходи людей і не може бути вищою за 3 середні зарплати в області. Вона поширюється на 38 найбільш популярних спеціальностей у державних університетах і тих приватних, котрі отримуватимуть державне фінансування.

Серед них: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, дизайн, туризм, спеціальності галузей інформаційних технологій та деякі спеціальності сфери охорони здоров’я, зокрема стоматологія, фармація, педіатрія тощо.

У міністерстві переконують, що запровадити мінімальну вартість навчання вирішили, оскільки ціна навчання на контракті не відповідає фактичним витратам, які несе заклад, черезщо страждають якість та умови навчання. Впровадження мінімальної ціни контрактного навчання дозволить привести плату за навчання у відповідність до фактичних витрат та підвищити оплату праці викладачів.