Рада відправила у відставку голову Нацбанку

Верховна Рада України відправила у відставку голову Національного банку України Якова Смолія.

За це рішення проголосувало 286 народних депутатів.

«Чи означає моя відставка, що незалежність НБУ вдалося зламати? Ні. Це протест, це сигнал, це попередження, це червона лінія. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні», - сказав Я.Смолій з трибуни парламенту.

Голова НБУ Яків Смолій пояснив, що мав на увазі, коли говорив про систематичне політичний тиск, через який він був змушений написати заяву про відставку. За його словами, йдеться про кампанію, яку розгорнули ряд народних депутатів, а також про дії Ради Національного банку і його голови Богдана Данилишина.

Смолій згадав проєкт постанови про оцінку діяльності НБУ, затверджений профільним комітетом Верховної Ради. А також судові позови і спробу 64 депутатів оскаржити в Конституційному суді так званий банківський закон. На думку Смолія, ці депутати діють в інтересах колишніх власників «Приватбанку», зокрема олігарха Ігоря Коломойського.

Представники депутатських фракцій «Батьківщина», «Слуга народу», «ОПЗЖ» закидали Якову Смолію відсутність кредитування реального сектору економіки, закриття банків та виконання вимог МВФ.

На захист Смолія виступили представники фракцій «Голос» та «Європейська солідарність».

Петро Порошенко порівняв дії провладної більшості з «наперсточниками Януковича». За його словами, такі дії не підтримають наші західні партнери.

Колишня голова НБУ Валерія Гонтарєва назвала дуже поганою новиною для України відставку керівника відомства Якова Смолія.

«Політичний тиск був величезним і щоденним. Як тільки були отримані транші від МВФ, Світового банку та ЄС, атаки відновились із новою силою», - заявила Валерія Гонтарєва.

Депутати від Івано-Франківщини проголосували так:

Зіновій Андрійович («Слуга народу») - За

Олена Вінтоняк («Слуга народу») - Відсутня

Олег Марусяк («Слуга народу») - Утримався

Едуард Прощук («Слуга народу») - Утримався

Ігор Фріс («Слуга народу») - Відсутній

Олександр Матусевич («Слуга народу») - За

Володимир Тимофійчук («Слуга народу») - За

Роман Мулик («Слуга народу») - За

Андрій Іванчук (група «Довіра») - За

Оксана Савчук (ВО «Свобода») - Утрималась

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.