Рада провалила законопроект про обіг зброї

Верховна Рада України провалила законопроект «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї».

Підтримало документ лише 88 депутатів.

Авторами законопроекту вказані більше 30 депутатів, зокрема і прикарпатський нардеп Ігор Фріс.

«За інформацією Міністерства внутрішніх справ України, громадяни України легально володіють вогнепальною зброєю у загальній кількості близько 1,3 млн. одиниць. Незважаючи на таку значну кількість вогнепальної зброї в обігу, ці правовідносини в країні досі не врегульовані жодним законом. Усі питання, пов’язані з обігом цивільної зброї, вирішуються виключно підзаконними нормативними актами Міністерства внутрішніх справ України та інших міністерств і відомств», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
«Ухвалення законопроекту цілком відповідає інтересам держави та суспільства, враховує європейське законодавство та досвід, дає можливість врегулювати на законодавчому рівні питання набуття та володіння громадянами цивільною вогнепальною зброєю. Прийняття законопроекту сприятиме економічному зростанню у галузі виробництва вогнепальної зброї та боєприпасів, а також надання послуг населенню в цій сфері, позитивно вплине на створення нових робочих місць та зростання надходжень до Державного бюджету України», - вважають автори законопроекту.
«Проект Закону також підтримується із зауваженнями та пропозиціями до нього:Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Інститутом законодавства Верховної Ради України, Національною академією внутрішніх справ, Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ. Водночас Офіс Генерального прокурора, Міністерство юстиції України, Харківський національний університет внутрішніх справ, Національна академія Служби безпеки України вважають проект потребуючим доопрацювання», - йдеться у висновку профільного Комітету парламенту.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.