Рада прийняла «антиколомойський закон»

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності». Про це повідомили у пресслужбі ВРУ.

За прийняття цього закону проголосували 270 народних депутатів.

Депутати від Івано-Франківщини проголосували так:

Зіновій Андрійович - За

Олег Марусяк - За

Едуард Прощук - Утримався

Ігор Фріс - Проти

Олександр Матусевич - Утримався

Володимр Тимофійчук - За

Роман Мулик - Відсутній

Андрій Іванчук - За

Оксана Савчук - За

Прийняття цього законопроєкту було вимогою Міжнародного валютного фонду щодо надання нових кредитів.

Цей закон назвали «антиколомойським законом», оскільки він унеможливлює повернення «Привабанку» колишньому його власнику олігарху Ігорю Коломойському за рішеннями судів.

Закон направлений на підвищення якості та ефективності виконання Національним банком України своїх функцій у сфері банківського регулювання та нагляду, забезпечення сприятливих умов для ефективного виконання законодавчо закріплених повноважень Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України при прийнятті ними рішень щодо виведення банків з ринку, що дозволить завершити процедури виведення банків з ринку/ліквідації тих банків, рішення щодо яких скасовані судами, а також дозволить оптимізувати судові процедури оскарження відповідних рішень Національного банку, Фонду, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України шляхом втілення міжнародних стандартів судового розгляду таких категорій справ.

Крім того реалізація положень закону сприятиме підвищенню ефективності застосування Фондом можливих механізмів виведення банків з ринку та збільшенню кількості кредиторів, вимоги яких будуть задоволені в ході ліквідації та після її завершення, зменшення витрат Фонду та коштів платників податків у разі прийняття державою рішення про участь у виведенні системно важливого банку з ринку.

Закон передбачає внесення змін у цілий ряд законодавчих актів України.

Вказаними змінами розширено повноваження НБУ, щодо здійснення нагляду над банківськими установами, зокрема в частині регулювання ліквідаційної процедури банків, механізм відшкодування збитків (стягнення шкоди) з пов’язаних з банком осіб та інших осіб, якими банку та кредиторам банку були завдані збитки (нанесена шкода), розширено механізми участі держави у виведенні банку з ринку.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.