Рада легалізувала гральний бізнес

Верховна Рада України прийняла проєкт Закону про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор.

За прийняття цього закону проголосували 248 народних депутатів.

Депутати «Слуги народу» віддали 224 голоси «за», «За майбутнє» - 4 голоси, «Довіра» - 18 голосів, позафракційні - 2 голоси. «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Опозиційна платформа - За життя» і «Голос» - жодного голосу.

Депутати від Івано-Франківщини проголосували так:

Зіновій Андрійович (Слуга народу) - Утримався

Олена Вінтоняк (Слуга народу) - За

Олег Марусяк (Слуга народу) - За

Едуард Прощук (Слуга народу) - Утримався

Ігор Фріс (Слуга народу) - Відсутній

Олександр Матусевич (Слуга народу) - За

Володимр Тимофійчук (Слуга народу) - За

Роман Мулик (Слуга народу) - Відсутній

Андрій Іванчук (група Довіра) - За

Оксана Савчук (ВО Свобода) - Утрималась

Законопроєкт дозволяє розташовувати зали з ігровими автоматами тільки в готелях, які мають три-п'ять зірок, а в чотири-п'ятизіркових — казино.

Також народні депутати прописали вимогу розміщувати гральні заклади на відстані не менше 500 метрів від навчальних закладів, а також розширили коло людей, які могли б звернутися до суду із заявою про обмеження. Закон також передбачає онлайн-систему моніторингу ігрових автоматів.

Крім того, згідно з документом, резидентам держави-агресора буде заборонено мати гральний бізнес на території України. У державному бюджеті з'явиться спеціальний фонд підтримки медицини, спорту і культури, куди будуть надходити платежі за ліцензії.

Допустимий вік гравця азартних ігор, відповідно до проєкту закону, стартує від 21 року.

Також запроваджуються обмеження щодо реклами гральних закладів, зокрема забороняється рекламувати азартні ігри як спосіб легкого збагачення.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.