Принцип використання стедікаму

Складність збереження відеокамерою плавності при русі вимагає спеціальних пристроїв, здатних зафіксувати її положення при пересуванні, без поштовхів, і стабілізувати зображення при відеозйомці.

Для цього використовується стедікам, призначений для професійної відеозйомки в русі за допомогою м'якого, плавного переміщення, нівелюючи можливість тремтіння рук. Широта конструктивних можливостей стабілізатора дозволяє робити якісні кадри в русі при панорамній відеозйомці.

Принцип роботи стедікама

В основі роботи пристрою для стабілізації відеокадрів лежить закон збереження енергії. Поштовхи, які неминуче виникають в процесі відеозйомки під час пересування оператора, легко гасяться за допомогою пружин-амортизаторів, вбудованих в стедікам.

Аналогічним чином нівелюються сторонні вібрації, що виникають від тіла фотографа і навіть від його дихання. Коливання так званої штучної руки відбувається між двома з'єднаними масами, забезпечуючи стабільність кадру. Для цього використовується спеціальний Гамбл-шарнір, що дозволяє обертати стабілізатор між двох осей і перевертати його.

Конструктивні особливості пристрою дозволяють йому обертатися в декількох площинах і робити панорамування без ризику змазати кадр. Балансування здійснюється на принципах еквілібристики завдяки кріпленню пристрою з противагою. Точка кріплення служить для врівноваження камери і противаги, які повинні бути рівнозначні.

Ефект стабілізації закладений в механізмі стедікама для камери і фотоапарата при його взаємодії з пружиною руки, він дозволяє регулювати камеру в різних напрямках. Витримування вертикального балансу не менш важливе для стабільності відеозйомки.

Стедікам для смартфона Zhiyun Smooth-3

Значення має також вага фотоапарата, що впливає на можливість довго утримувати камеру в руках оператора, але при цьому стабілізувати важке обладнання зручніше. Легкі моделі гірше піддаються стабілізації, вони можуть змінювати стан навіть від дихання фотографа.

Переваги використання стедікама

До очевидних переваг стедікама можна віднести наступні:

  • Забезпечення плавної зйомки і збільшення діапазону рухів.
  • Висока мобільність переміщення.
  • Доступність і невисока вартість.
  • Зниження необхідності постійно дивитися в камеру.
  • Зручність фокусування і висока якість одержуваних записів.

Використання системи стабілізації дозволяє знизити витрати праці на ефективну організацію знімального процесу, прискорюючи його і знижуючи необхідність в підготовчих роботах.

різновиди обладнання

  • Механічний стедікам дозволяє повністю контролювати знімальний процес завдяки тісній взаємодії з оператором. Це відбувається тому, що фотограф стежить за тонкими рухами камери і може знімати рухомі об'єкти за допомогою нахилів і поворотів обладнання. Електронний стабілізатор потрібно налаштовувати для цієї мети, і не факт, що складна настройка буде вдалою.
  • Електронний прилад включає кілька гіроскопічних датчиків, які працюють завдяки попередньому налаштуванню і стабілізації. Виділяють двох та трьохосьові стедіками в залежності від наявності датчиків. У більшості моделей реалізована вертикальна настройка з нахилом вгору з метою отримання ракурсу з нижньої точки зйомки. В процесі роботи складність полягає в неможливості відхилення від заданого в настройках кута зйомки. При цьому присутність оператора поруч з камерою не впливає на стабільність кадру, так як зйомка виконується автоматично. Переваги електронного стедікама доповнюються великою вагою обладнання та його високою вартістю в порівнянні з механічними аналогами.

На правах реклами