Прикарпаття потерпає від нещасних випадків

Червень, а також особливо перші дні липня ознаменувалися просто навалою нещасних випадків, здебільшого трагічних. Автор цих рядків уже не вперше спостерігає таке явище саме цієї пори року. Причому йдеться про такі випадки, котрі трапляються нечасто. Наприклад, ураження електрострумом. З такої причини за цей період – одразу троє загиблих і двоє травмованих.

До першої трагедії спричинилася негода. Гілка, впавши на лінію електропередач, обірвала дроти, котрі, своєю чергою, впали на землю, зокрема на людське подвір’я. А всюди була вода. Господар, який вийшов подивитися, що сталося, потрапив у зону ураження струмом. Чоловік загинув на місці. Так само через обрив електролінії у Верховинському районі загинула 50-річна жінка, а її 29-річна донька травмована. Ще один потерпілий – 1985 року народження був смертельно уражений під час проведення електрозварних робіт у побуті. Третій травмувався на робочому місці, коли працював над встановленням сонячних батарей. Його шпиталізували.

Інші нещасні випадки пов’язані із падінням з висоти. У Верховинському районі поблизу гори Шпиці люди виявили з травмою хребта 72-річного жителя одного із сусідніх населених пунктів. Він був ще живий. Та до прибуття рятувальників і медиків помер. Як з’ясувалося, чоловік впав зі скелі заввишки майже 25 метрів.

У Коломийському районі чоловік на тракторі з причепленою косаркою косив траву. В одному місці потрапив на схил і трактор перекинувся. Водій загинув.

В Яблуниці Яремчанської міськради чоловіка притиснуло дерево. Страшна трагедія трапилась і в селі Пасічній Надвірнянського району. Там у домашньому гаражі випарами бензину смертельно отруїлася 13-річна дитина.

Звісно, цієї пори року не обійшлося й без утоплень. Проте два випадки, про які повідаємо, сталися, як кажуть, за загадкових обставин. Почнемо з того, що наприкінці червня в заплавах (по суті, це болото) біля Дністра знайшли тіло жінки 1937 р. н. Її шукали понад два тижні. Ще 10 червня вона пішла на пасовисько поблизу ріки і зникла. Як жінка втопилася, наразі нам не відомо. А на івано-франківському міському озері відпочивальники наткнулися на тіло жінки на дні. Утопленицю навіть пробували реанімувати, але безрезультатно.

У цій історії, правда, є чимало загадкового. Зокрема правоохоронці два дні встановлювали особу потерпілої. Серед її речей знайшли паспорт чоловіка, котрий, як з’ясували, наразі перебуває за кордоном. Зацікавив детективів і номер телефону, занотований на клаптику паперу. Та з’ясували, що то телефон іншого чоловіка, котрий заявив, що не знає загиблої. Та й обставини її смерті теж викликали чимало запитань. За деякими свідченнями, жінка перебувала в компанії людей, які відпочивали, а якоїсь миті раптом непомітно зникла. До того ж втопилася вона в доволі людному на той момент місці. Але ніхто не чув криків про допомогу. Зрештою, правоохоронці намагаються з’ясувати всі обставини цього випадку.

Не обійшлося, на жаль, і без самогубств. Хоча період загострення у людей, схильних до такого, начебто закінчився. Проте їх стало більше, ніж навесні. Але у кількох випадках страшній трагедії вдалося запобігти завдяки небайдужим людям і поліції. Наприклад, на Снятинщині жінка мала намір кинутися з мосту в Прут. На щастя, їй завадили. А в Івано-Франківську жінка зависла із заскленої лоджії на висоті восьмого поверху. Рятувальники поклали внизу «куб життя», а потім, піднявшись автодрабиною, повернули потенційну самогубцю назад у відчинене вікно балкона.

В обох випадках ті особи були в нетверезому стані. Тільки це ще ні про що не свідчить. Обставин, які призвели до цього, не знаємо. Адже буває по-різному. Скажімо, автор цих рядків знає випадок, коли з балкона ледь не скочила цілком адекватна молода жінка, матір двох маленьких дітей, котру просто допік чоловік. І не слід перейматися, що тільки у нас в Україні трапляються такі страшні події. Приблизно у той самий час в одному з міст Польщі також з вікна восьмого поверху намагався викинутися чоловік. Так, він також був нетверезим. На умовляння дружини не реагував. Польські рятувальники встановили під місцем його можливого падіння аж кілька батутів. Та на цьому їхня місія закінчилася, бо викликані на місце події поліцейські вибили двері до квартири, затягнули хлопа назад до помешкання і, зв’язавши, повезли, очевидно, на лікування…