Прикарпатські університети – у сотні найкращих

Оприлюднено академічний рейтинг закладів вищої освіти «Топ-200 Україна» 2020 року, укладений Центром міжнародних проєктів «Євроосвіта» в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence. Зокрема прикарпатські університети також увійшли до нього, тримаючись «золотої середини», деякі з них за рік значно поліпшили свої результати.

Як зазначають укладачі рейтингу, базовим принципом розміщення університетів у «Топ-200 Україна» є забезпечення повної відкритості, прозорості й незалежності ранжування університетів. Для укладання рейтингу використовували лише дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. При цьому дані або експертні оцінки самих університетів та органів управління не брали до уваги. Також враховували всебічність і багатогранність діяльності закладів. Відповідно цьогорічний рейтинг вітчизняних університетів розраховували за десятьма показниками, шість з яких міжнародні, а чотири – національні. При цьому вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (результати у світових рейтингах, участь університетів у програмах Erasmus+ Європейського Союзу) встановлено вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

Три найбільші заклади вищої освіти нашої області – Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський національний медичний університет увійшли до сотні найкращих вишів України. Зокрема ПНУ ім. В. Стефаника поліпшив свій торішній результат на 10 позицій і посів 31-шу сходинку. ІФНТУНГ – на 41-й позиції замість торішньої 65-ї, ІФНМУ – на 73-й, торік посідав 62-гу. Університет Короля Данила майже замикає рейтинг на 194-й сходинці, піднявшись цього року на чотири позиції.

Очолив «Топ-200 Україна» цього року Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського». Другу і третю сходинки посіли Київський національний університет ім. Т. Шевченка та Сумський державний університет відповідно. Також до першої десятки увійшли Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний університет «Львівська політехніка», Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Львівський національний університет ім. І. Франка, Харківський національний університет радіоелектроніки, Вінницький національний технічний університет.

Редактор відділу газети “Галичина”