Прикарпатські науковці адаптували для українців польський «Світ грошей»

Авторський колектив Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника презентував книжку про фінансову грамотність для дітей та підлітків – викладачі вишу переклали для українського читача видання польських науковців «Світ грошей». Звичайно, книжка буде цікавою і дорослим, незалежно від їхнього фаху та року народження.

Представили видання на базі Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості за участі ректора ПНУ ім. В. Стефаника Ігоря Цепенди, заступника міністра освіти і науки України Романа Греби, директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктора Кімаковича, ректора Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Романа Зуб’яка та ін.

«Світ грошей» – це розповідь про фінанси в доступній та цікавій формі. Над українською версією видання працювали: Уляна Андрусів, Дарина Мицан, Ольга Деркачова, Галина Пославська, Валентина Якубів, Тамара Галицька-Дідух, Вікторія Плотнікова, Володимир Монастерецький, Тарас Бедрій. Книжку видали в рамках програми «Читаймо разом з дітьми» за сприяння «Кредобанку».

–Колектив ПНУ ім. В. Стефаника, за ініціативи ректора, адаптував цю книжку для українського маленького читача, – розповідає літературний редактор видання, професор ПНУ ім. В. Стефаника Ольга ДЕРКАЧОВА. – Найперше потрібно було перекласти з польської, потім додати український історичний та економічний контексти. Крім того, це все треба було подати живою і гарною мовою, щоб дітям було справді цікаво, щоб книжка не читалася, як сухий переклад. Це унікальне видання ще й тому, що довший час в українському суспільстві існувала традиція, точніше – нездоровий тренд вважати, що гроші – це погано, і про них взагалі не потрібно говорити. Навіть у деякій частині творів класичної літератури багатий персонаж – завжди негативний, а бідний – позитивний. На цьому вибудовувалася наша ціннісна матриця – що, мовляв, багатим бути соромно, недобре, нечесно й забувалося про те, що гроші і капітал ми можемо заробити чесним шляхом. І власне, «Світ грошей» – про те, як і чому виникли фінанси, для чого вони потрібні, чи можемо ми жити без них, як відкрити свою фірму, що таке акції, акціонери, банки тощо. Також у книжці порушено ряд важливих питань, наприклад: чому одні нації бідні, а інші багаті, від чого залежить курс валют тієї чи іншої країни. А також читачі можуть подумати над тим, що треба зробити, щоб українці стали багатшими...

Українська версія «Світу грошей» вийшла яскравою та ілюстрованою, накладом у 1 000 примірників, які передадуть у школи області. Тож прикарпатські школярі вже зовсім скоро збагатяться новими знаннями про захопливий світ фінансів. Цей короткий та доступний курс фінансової грамотності ідеально підійде і для читання в сімейному колі, адже дітей ще змалечку потрібно навчати азів поводження з грошима.

Редактор відділу газети “Галичина”