Президент США використав для своєї передвиборчої президентської кампанії фото з Євромайдану в Україні

Днями Д. Трамп проілюстрував у Facebook тему вуличного насилля фотографією з Революції Гідності в Україні 2014 року.

З підписом "Публічна безпека проти хаосу та насильства" у рекламному дописі передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа, де йде мова про підтримку та переобрання його на наступних виборах, міститься фотоколаж із двох світлин: на одній - сцена порядку із Трампом на публічній церемонії, а на другій - картина масових заворушень, де протестувальники виривають у поліцейського кийок.

Фото з українського Євромайдану ілюструє "хаос і насилля" – на противагу громадській безпеці, яку нібито здатен забезпечити чинний президент США. Публікація розміщена від імені сторінки Evangeliсals for Trump ("Євангелісти за Трампа") й оплачена організацією Donald J. Trump for President, INC.

Користувачі соціальної мережі почали скаржитися на те, що фото зроблено не в США, а під час сутичок між поліцейськими та протестувальниками на Майдані в Україні під час Революції Гідності. Було знайдено і оригінал фотографії, датований лютим 2014 року.

Співзасновник компанії AccountableTech і ексречник Хілларі Клінтон Джессі Леріх прокоментував таку публікацію президента США: "Оголошення Трампа, яке попереджає про хаос і насильство, зображує напад протестувальників на поліцейського… Але це фото 2014 року з Києва, коли бандити Януковича намагалися придушити демократичне повстання".

Пост Трампа почали демонструвати користувачам соцмереж 21 липня, і він набрав уже понад мільйон переглядів. Незрозуміло, чи було використання фото з Майдану у передвиборчій рекламі цілеспрямованим чи помилковим, проте воно викликало обурення не лише простих громадян, а й політичних діячів. Це дивує й тому, що у самих Сполучених Штатах Америки предостатньо і фото-, і відео-фактів застосування насилля для придушення мирних демонстрацій.

BBC повідомляє, що Facebook та експерти нині перевіряють рекламу президента США зі скандальним фотоколажем.