Президент подякував колективові Франківського муздрамтеатру «за мистецтво, яке надихає на любов до України»

Після зустрічі із творчою інтелігенцією Прикарпаття, що відбувалася в залі Івано-Франківського муздрамтеатру, Президент України Петро Порошенко підписав і зачитав Указ про присвоєння театрові статусу «національний». Переповнена зала зустріла цю новину оваціями.

Привітати свій улюблений театр приїхала письменниця і народний депутат Марія Матіос, за творами якої Ростислав Держипільський створив постановки, що увійшли в історію українського театру – «Солодка Даруся», «Нація», «Майже ніколи не навпаки».

«Політики не випереджають митців і філософів, але вони іноді до них прислухаються. Франківський театр почав перший в Україні і вже 10 років займається вихованням нації. Дякую тобі за це, Ростиславе!» – сказала зі сцени Марія Матіос.

А після перегляду вистави «Нація», котру актори зіграли 80-й раз, Марія Василівна поділилася з глядачами історією з 2015 року. Тоді «Націю» повезли на звільнені території Луганщини, і там люди дякували за відчуття причетності і з болем дорікали: чому ми раніше цього не знали. Чому нам пропонували тільки Кобзона?

Художній керівник театру народний артист України Ростислав Держипільський подякував усім, хто творив славні традиції театру протягом усіх 80-ти років, подякував своїй команді та шанувальникам театру, любов котрих надихає.

«Моя місія сьогодні, напевно, тільки дякувати, і насамперед Богові, бо як писала Марія Матіос в одному зі своїх творів, нічого ні на тому, ні на цьому світі не робиться без Його волі. Хочу подякувати і вклонитися сьогоднішньому колективу, котрий творить історію театру. А також – нашому глядачеві, за вашу любов, за вашу підтримку, ви – найкращий у світі глядач… Наш театр ніколи не був космополітичним, а завжди відрізнявся національною спрямованістю, – сказав Ростислав Держипільський. – Я хочу подякувати тим хлопцям, які боронять нині нашу Землю-матір, котра кровоточить. Завершити хочу словами із «Отчого світильника» Романа Федоріва: «У кожної людини є дві матері. Одна – жінка, котра народжує дитину в муках, друга – рідна земля. Без першої діти стають сиротами, без другої – навіть найбагатші – жебраками… Слава Україні. Ми переможемо!»

Статус національного театру надано, враховуючи вагомий внесок в розвиток та популяризацію національного театрального мистецтва. Відтепер повна назва театру в Івано-Франківську – Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

Президент зазначив, що за часи російської агресії Україна пройшла складні випробування. «До того як прийти на танках, руській мір прийшов до нас по телебаченню, радіо, у газетах, журналах, книжках, у попсових пісеньках… Тепер все змінилось. Включіть українське радіо – почуєте українську мову і пісню. Те саме на телебаченні», – сказав глава держави Порошенко. За його словами, вистави Івано-Франківського театру бачили не лише за кордоном, але дуже важливо, що їх бачили на сході України. Вже легендарною стала вистава «Нація» за прозою письменниці Марії Матіос. Президент особливо подякував, що цю виставу театру побачили на сході України – у Сватовому, Кремінному, Сєверодонецьку.

«Дякую, вам за мистецтво, що надихає до любові до України, до єдності українців. Ми ніколи не дозволимо розколоти нашу націю», - підкреслив Петро Порошенко.