Поетеса Тетяна Кріль представила свою дебютну збірку

Серед книжок – у читальній залі Івано-Франківської центральної міської бібліотеки – відбувся дебютний творчий вечір поетеси, фотографині, фотомоделі, учасниці жіночого поетичного клубу «Натхнення» Тетяни Кріль та презентація її першої поетичної збірки «Душа квітки». Це був дуже камерний вечір, приправлений світлом поезії та багатством емоцій.

Завідувачка відділу обслуговування Центральної міської бібліотеки Ольга Кирста розповідає, що в закладі частенько відбуваються творчі зустрічі, літературні презентації та інші різнопланові заходи, котрі позиціонують книжку та творчу особистість. Вона наголошує, що бібліотека – це не лише місце, де зберігаються книжки, а майданчик для реалізації та розвитку талановитих краян, особливо тих, хто лише на початку свого творчого шляху.

Квітана – саме такий псевдонім обрала для себе Тетяна Кріль. І як на мене, то доволі влучно. Адже він дуже тонко передає внутрішній світ авторки та її міцний зв’язок з природою, який проростає у кожному вірші. За словами авторки, збірка «Душа квітки» народилися торік на одному диханні, але рік лежала в шухляді, поки вона наважилася презентувати її світу.

«Збірка чекала, поки моя душа відкриється, щоби її представити, – зізналася поетеса. – Це як квітка лотоса відкривається, так само немов пелюстка за пелюсткою розкривається душа. Тому в збірці представлено багато емоцій».

У дебютній книжці світлу і ніжну поезію Квітани доповнює майстерна графіка Володимира Барана, яка не лише ілюструє вірші, а й наповнює їх іншими смислами. Тож під час авторського читання поезії на екрані з’являлися ілюстрації, котрі поєднувалися з поетичними рядками в одне ціле. Окрім поезії та художнього мистецтва, на творчому вечорі Тетяни Кріль була і музика. Богдан Дощ доповнив літературу піснею.

Тетяна зізнається, що не пам’ятає, коли написала свій перший вірш, але точно не збирається зупинятися на досягнутому, адже зауважує, що їй хочеться писати і говорити зі світом ще і ще: «Моя поезія – це емоції, жага жити, пізнавати, бачити глибше, там є багато джерел з рідної віри, оце відчуття землі, творення енергій, стихій природи».

Творчий вечір Квітани пройшов у дуже родинній атмосфері. У залі – друзі, родичі, поціновувачі її таланту. Серед присутніх – засновниця та керівниця жіночого поетичного клубу «Натхнення» Ольга Андріяшко. Вона зазначила, що Тетяна першою з когорти студійців презентує поетичну збірку. А також наголосила, що її вірші мають свій неповторний стиль та манеру, у них дуже багато любові, світла, добра та віри в людей. І справді – в її поетичних рядках немає безнадії, натомість читач занурюється у вихор світлих і сильних почуттів. Тому не дивно, що після презентації на обличчях присутніх читався піднесений настрій.

… Дуже давні удвох,

Вже не перше життя

Ми блукаєм по Світу

І збираєм знання.

Ми знайшлись – відбулись!

Наші душі злились,

В щасті творення Двох

Порадів за нас Бог!

Редактор відділу газети “Галичина”