По 500 тисяч для переможців. Обласна рада оголошує старт обласних конкурсів проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування

Сьогодні стартує 12-й обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування. Відповідне розпорядження підписав голова обласної ради Олександр Сич.

Проєктні заявки прийматимуть за чотирма пріоритетними напрямами, визначеними радою конкурсу. Як розповів перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, пріоритетні напрями конкурсу визначали із врахуванням Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021–2027 рр. та результатів анкетного опитування голів територіальних громад області. Відповідно виокремлено такі пріоритети, як енергетична самодостатність, розвиток туристично-рекреаційної сфери, підвищення рівня екологічної безпеки.

Ще одним пріоритетом 12-го конкурсу визначено розвиток соціальної інфраструктури та інклюзії. Такі проєкти можна буде реалізовувати шляхом створення, ремонту чи реконструкції приміщень будинків сімейного типу та малих групових будинків, а також центрів соціальної підтримки дітей і сімей.

Максимальний розмір співфінансування проєктів для органів місцевого самоврядування сіл, селищ, міст з обласного бюджету – 500 тисяч гривень, що становитиме не більше 75 відсотків загального бюджету проєкту.

Разом з цим 1 квітня стартує і прийом заявок на десяті обласні конкурси «Громада найкращого довкілля», «Найкраща спортивна громада» та «Найкраща етнокультурна громада». Заявки на них та 12-й конкурс прийматимуть до 1 вересня 2021 року.

Водночас на засіданні ради конкурсу обговорили інформацію щодо реалізації проєктів конкурсів місцевого самоврядування попередніх років. З’ясувалося, що звіти про виконання проєктів не подали 11 ТГ. Тому прийнято рішення про припинення їхньої участі у 12-му конкурсі до подання ними звітів про виконання заходів, передбачених у проєктах-переможцях попередніх конкурсів.

Вичерпнішу інформацію можна отримати на вебсайті обласної ради (www.orada.if.ua) у розділі «Конкурси та проекти».