«Платформа громад» постала задля відстоювання інтересів місцевого самоврядування

В Івано-Франківську відбулася презентація новоствореної партії ВО «Платформа громад», покликаної утверджувати місцеве самоврядування, яку очолив ексголова Івано-Франківської облдержадміністрації, депутат обласної ради Олег Гончарук. Прикметно, що у заході взяли участь представники громадських і політичних організацій Прикарпаття, яких засновники «Платформи громад» ознайомили з її програмою, місією, а також поділилися своїми візіями щодо її перспектив.

Ігор Пасічняк представляє програму "Платформи громад"

Модератор заходу, один із засновників «Платформи громад» Ігор Пасічняк зазначив, що у партію залучатимуть активних людей, які прагнуть передовсім розвитку свого села, міста, району і загалом нашого краю.

На переконання голови ВО «Платформа громад» Олега Гончарука, реформа з децентралізації влади є основною. Саме «Платформа громад» дасть можливість кожному реалізувати себе, ставши інструментом, який дозволить на місцях обирати ефективних лідерів, зазначив О. Гончарук.

За словами координатора Івано-Франківської обласної організації партії ВО «Платформа громад» Богдана Кобилянського, новостворена політична сила має стати ефективним інструментом для досягнення простої цілі – через дієве місцеве самоврядування та якісні зміни на місцях зробити успішною і сильною всю країну.

«Уже сама назва «Платформа громад» промовисто свідчить про те, що партія має на меті відстоювання інтересів і розвиток місцевого самоврядування. Адже без ефективного місцевого самоврядування ми не побудуємо демократичного суспільства. Ми сподіваємося, що реформу з децентралізації влади, розпочату 2015 року, буде успішно завершено», – наголосив Б. Кобилянський.

Також він висловив сподівання, що проєкт Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», який Президент вніс як першочерговий, буде належним чином доопрацьовано з огляду на шквал критики і зауважень. Адже від цього залежатиме, в якому становищі опиниться місцеве самоврядування.

Голова Брошнів-Осадської ОТГ, депутат обласної ради, один із співзасновників партії Назарій Іванів акцентував: «Ми хочемо об’єднати у лавах нової політичної сили тих людей, які не займаються політиканством, а сповідують політику розвитку громад».

За словами голови Печеніжинської ОТГ Ігоря Довірака, дуже важливо, що створено партію, яка відстоюватиме інтереси місцевого самоврядування, оскільки як голова громади, яка першою стала на шлях об’єднання, добре знає, яких змін воно зазнало до сьогодні, його нинішні виклики тощо.

Також засновники «Платформи громад» поінформували, що партія братиме участь у найближчих місцевих виборах. «Ми боротимемося за кожного голову ОТГ, за кожний мандат. І найголовніше – братимемо відповідальність за всі наші дії і слова», – підкреслив Б. Кобилянський.

Редактор відділу газети “Галичина”