Конгресмени США від республіканців запропонували стратегію, яка забезпечить Україні успіхи на полі бою

Група конгресменів США від Республіканської партії, на представників якої в українському інформпросторі лунає стільки нарікань за блокування від грудня 2023-го траншу на понад 60 млрд допомоги для нашої держави, запропонували свій Plan for Victory in Ukraine («План перемоги України») – розлогу на 30 сторінок концепцію вирішальних дій об’єднаного Заходу для забезпечення програшу рф на фронті.

Авторами тієї ініціативи-стратегії виступили очільники трьох комітетів Конгресу: у закордонних справах – Майкл Маккол, збройних сил – Майк Роджерс і з розвідки – Майк Тернер. Президент США Джо Байден уже прочитав цей документ ще до його публікації, запевняє nv.ua з посиланням на надійні джерела, і дав згоду на передбачену в ньому виплату Україні 300 млрд доларів із заморожених на Заході російських капіталів…

Повторимо, не якусь там кількість відсотків чи певної маржі з тієї суми, а всі (!) кошти. Третину тих активів, нагадаємо, заблоковано на території США, а решту в Європі. Тепер справа за тим, аби на найближчому саміті лідерів країн G7 домогтися реалізації цього задуму.

Та це лише один бік тієї стратегії. Її ініціатори стверджують, що підхід президента Байдена до підтримки України за принципом «стільки, скільки потрібно», не є цілком адекватним. Вони виступають за активнішу участь США у наданні Україні ракет ATACMS, які б’ють на понад 300 км, винищувачів F-16, а також додаткових систем ППО, касетних боєприпасів, артилерії, мінометів, стрілецької зброї тощо.

«Такі дії забезпечать Україні можливість досягти необхідних успіхів на полі бою, щоб змусити путіна сісти за стіл переговорів. Бо якщо Київ поведе перемовини з «ерефією» не з позиції сили, міцний мир неможливий», – переконані розробники «Плану перемоги України».

Хоч як, а такі повідомлення вселяють надію, надто ж на тлі цілковитого як на сьогодні припинення надходження від США будь-якої фінансової чи військової допомоги, на те, що український народ надалі все ж не зостанеться наодинці в боротьбі з агресією московитів. Тим паче, що з огляду на ту промовисту ініціативу заворушилися й «на болотах». Принаймні, як повідомляє такий авторитетний міжнародний новинар, як Bloomberg, у рф уже розробляють судовий позов проти конфіскації російських активів на користь України. А банк росії буцімто близький навіть до укладання конкретних угод з провідними міжнародними юридичними фірмами про здійснення ними представництва інтересів рф у разі судового розгляду того позову.