Освіта у Словаччині для українських студентів у 2023 році

Європейська освіта – це те, що приваблює все більше абітурієнтів з України. І це легко пояснити: у Європі у навчальному процесі використовуються нові методики та підходи, саме навчання цікаве і плюс до всього, випадає чудова нагода пожити за кордоном. І якщо в деяких країнах Європейського Союзу вартість одного року навчання в університеті може не приємно здивувати, то Словаччина в цьому плані навпаки, має приємну відмінність – навчання безкоштовне навіть для іноземців, якщо навчатися словацькою мовою.

Словаччина - найкращий варіант європейської освіти

І тут справа не лише в тому, що освіта в Словаччині безкоштовна. Коли студент їде в іншу країну, то потрібно платити за житло, харчування, речі першої потреби, зв'язок і так далі. Все це у Словаччині коштує дешевше, ніж в сусідніх країнах (наприклад, Австрії чи Німеччині).

З усіма необхідними етапами підготовки абітурієнтам можуть допомогти в освітній програмі “Free Student Slovakia”, яка протягом багатьох років займається не лише вступом, а й інформаційною підтримкою як під час навчання, так і після закінчення університету. Не варто боятися звертатися по допомогу, тому що, хоч процес як самого вступу, так і легалізації людини в Словаччині простіший, ніж в інших країнах Європи, є безліч нюансів, про які краще знати заздалегідь.

Економічна вигода

Фінансова сторона питання – це те, що хвилює як батьків, так і абітурієнтів. З економічного погляду, навчання у Словаччині - найвигідніший варіант. Насамперед тому, що абсолютно всі, хто навчається, можуть легально працювати і непогано заробляти вже на першому курсі університету. По-друге, вартість проживання у гуртожитку, вартість продуктів, обідів у студентських їдальнях – все це обійдеться у набагато меншу суму, ніж у тих же Нідерландах чи Франції. Ну і по-третє, студенти, навіть іноземці, можуть отримати стипендію в Словаччині, що можливо далеко не у всіх країнах.

Навіть освіта у Чехії обійдеться дорожче, тому що для вступу туди необхідно цілий рік вивчати мову і тільки після цього абітурієнт може вступити до університету. Тоді як для того, щоб вивчити словацьку мову на рівень А2, вистачить буквально 3-4 місяців (за умови старанної праці, мовних курсів та самостійної підготовки).

Високий рівень навчання та широкі можливості

2023 року до Словаччини вступає дуже багато абітурієнтів з України, адже крім фінансової вигоди, освіта там справді хороша. Багато державних університетів входять до різних світових рейтингів і відомі за межами країни.

Тут, як і скрізь, є такий момент, як еміграція місцевих жителів. Так відбувається не лише у Словаччині: у багатьох країнах світу люди шукають найкращі вакансії, більшу оплату праці та нові місця для життя. Цей фактор також є важливим і впливає на освіту, адже країна продовжує розвиватися і їй потрібні нові і нові фахівці, які займуть місця тих, хто виїхав. Саме тому програми навчання переглядаються та оновлюються, а студентам надається відносна свобода у виборі тем для проектів, курсових та інших завдань.

Крім того, у студентів у Словаччині є безліч можливостей пов'язаних із навчанням, подорожами та роботою. По-перше, за різними програмами можна поїхати на навчання у Чехії, Німеччину, Польщу та до інших країн, з якими Словаччина та університет мають домовленості. По-друге, завдяки безкоштовному проїзду поїздами по Словаччині та знижкам на транспорт в інші країни, студенти можуть подорожувати, знайомитися з новими людьми та культурами, вивчати історію інших країн. І, звичайно, зовсім необов'язково просити на все це гроші у батьків – розклад в університеті дозволяє кожному бажаючому влаштуватися на роботу, а студентів із радістю беруть на роботу, бо тоді роботодавець отримує пільги на сплату податків державі.

Тому навчання у Словаччині – це найкращий варіант, щоб розпочати знайомство з європейською освітою.