Особливості та переваги блокчейн-технології

Більшість криптовалютних інвесторів-початківців або трейдерів-новачків на криптобіржах вивчають лише базові поняття про цифрові валюти та особливості торгових операцій з ними. При цьому вони ігнорують необхідність розібратися з пристроєм технології блокчейн. Адже саме завдяки цій технології стала можливою поява цифрових грошей, а курс біткоїна сьогодні досягає таких висот тільки через ряд переваг, які дає блокчейн. Щобільше, блокчейн-технологія не закінчується на криптовалюті, а пропонує набагато більші можливості.

Особливості блокчейну

Якщо говорити зрозумілою мовою, блокчейн – це розгалужена база даних, складниками якої є блоки з інформацією про транзакції. Ці блоки з'єднуються єдиним ланцюжком, який дозволяє одному блоку отримувати доступ до інформації про транзакції сусідніх «цеглинок». У них зберігаються такі дані:

  • дані відправника та адресата;
  • обсяг переказу;
  • час транзакції.

Ланцюжок із даними неможливо розірвати чи «підправити» ззовні. Якщо говорити про криптовалюти, то користувачі отримують можливість простежити історію токена з моменту розробки. Робочий стан технології гарантується наявністю нодів із копією цифрового леджера. Перш ніж здійснити транзакцію, ноди ретельно перевіряються. Виходить, що блокчейн-технологія сама є гарантом своєї справжності та не вимагає сторонніх регуляторів. Результатом стає відсутність помилок та виключення людського фактора, що зустрічається у банківській системі.

У чому перевага децентралізації блокчейну?

Серед основних переваг криптовалюти називають відсутність контролю держави чи компанії. Цю можливість забезпечує принцип роботи блокчейн-технології. При цьому кожен користувач може отримати інформацію про різні переклади та стати учасником транзакції. Блокчейн дозволяє працювати з цифровими активами, зберігати смартконтракти, документи, різноманітні ігри та інше. До переваг децентралізації слід віднести такі:

  • максимальна безпека;
  • повна незалежність від перевірчих органів;
  • захист системи від злому та пошкодження;
  • висока швидкість переказів;
  • ніяких шахрайських схем, оскільки у переказі беруть участь лише відправник та адресат;
  • отримання інформації про транзакцію у повному обсязі всіма учасниками угоди.

Не дивно, що криптовалюта стала такою популярною, особливо з огляду на недосконалість сучасної фінансової системи.

Коштом чого забезпечується найвища швидкість транзакцій?

Усі перекази всередині технології регулюються не людиною, а криптографією. Це дуже складний алгоритм, який просто неможливо пошкодити. Оскільки перевіркою даних займається сам блокчейн, це не просто прискорює процес, але й унеможливлює заміну даних.

Виходить, що надсилаючи кошти всередині системи, ми отримуємо:

  • максимальну швидкість;
  • високий рівень безпеки.

Це разюче відрізняється від банківських переказів, які можуть тривати три дні, навіть якщо у транзакції бере участь невелика сума. Що стосується ланцюжка даних, весь процес ідентифікації займає кілька секунд.

Всі вищезгадані переваги і стали каталізатором високої популярності технології блокчейн загалом та криптовалюти зокрема. Саме тому все більше сучасних компаній та корпорацій воліють нарощувати цифрові активи.