Руслан Марцінків: Цього року знову розширили посівні площі, повернувши в ужиток зарослі поля

На відміну від 2023-го, коли через несприятливі погодні умови було на кілька тижнів пізніше розпочато посівну кампанію, свій третій сільськогосподарський сезон рільники Івано-Франківської МТГ відкрили, наче звірившись із календарем, а днями вже дали й старт посівній кампанії.

На поля міської громади техніка комунального підприємства «Франківськ-Агро» виїхала ще на початку календарної весни і в березні активно попрацювала на самозалісненій землі в селі Радча. Тут після видалення чагарників було зорано 7 гектарів цілини й раніше непродуктивні землі громади залучено у процес сільськогосподарського виробництва. Від 2022 року КП «Франківськ-Агро» таким же чином повернуло до обробітку 130 га т. зв. неліквідних площ, які дедалі більше заростали чагарниками. Нинішнього року сільськогосподарські угіддя Івано-Франківської МТГ збільшилися орієнтовно на 70 га і загалом становлять 190 га (для порівняння: у 2023 році «Франківськ-Агро» засіяло майже 130 га, що було на 88% більше, ніж у 2022-му, коли підприємство вперше взялося за сільськогосподарське виробництво на 69 гектарах).

Після внесення добрив для забезпечення нормальної вегетації озимої пшениці у міській громаді почали підготовку до весняної посівної кампанії: рільники виконали мілке боронування та закрили вологу (це перша технологічна операція ранньої весни, яка запобігає інтенсивному випаровуванню вологи) на полях загальною площею 150 га в Радчі, Тисменичанах, Підпечерах, Підлужжі та Добровлянах.

А власне посівну кампанію у міській громаді розпочато наприкінці минулого тижня. У квітні «Франківськ-Агро» планує посіяти соняшник на 18 гектарах у Радчі, на 17 га – у Підлужжі, на 8 га – у Підпечерах і на 12 га – у Добровлянах, а сою – на 79 гектарах у Радчі і на 21 га – у Тисменичанах. Загалом нинішнього року в міській громаді буде на 103,5 га посіяно сою, на 57 га – соняшник і на 12 га – гречку. Торішньої осени також засіяно 17,5 га озимою пшеницею у Братківцях і Тисменичанах.

«Вкладена в землю праця, як показав минулий рік, дає свої непогані плоди. Тому цього року знову розширили посівні площі, повернувши у сільськогосподарський ужиток зарослі поля. В умовах війни важливо, аби жоден клаптик землі не пустував. Але посівними площами ми не обмежуємося та плануємо розвивати й овочівництво. Нині тривають роботи над створенням тепличного комплексу. Невдовзі започаткуємо і лісогосподарський напрям роботи, – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. – А разом з тим керівництво міської громади заохочує до розвитку сільськогосподарського виробництва й приватну ініціативу, для чого у нас діє «Програма розвитку сільського господарства Івано-Франківської МТГ на 2022–2025 роки». Програма є немалою запомогою для активних селян міської громади, і вони активно користуються цією фінансовою підтримкою».