Івано-Франківська ТПП презентувала проєкт, спрямований на розвиток експортних компетенцій бізнесів західних регіонів України

У конференц-залі Івано-Франківської торгово-промислової палати відбувся презентаційний круглий стіл за участю представників Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», бізнесу Івано-Франківщини, Закарпаття та Чернівецької області, представників регіональної і місцевих влад та державних органів.

Президент Івано-Франківської ТПП Андрій Левкович привітав учасників заходу та запросив представників бізнесу західних регіонів України до участі в проєкті, який надасть комплексний спектр тренінгових та консалтингових послуг для менеджерів з експорту.

«Проєкт триватиме вісім місяців. Загалом ми плануємо охопити методом анкетування близько трьохсот підприємств. А з відібраними відповідно до визначених критеріїв сімдесятьма учасниками і буде проведено головні активності – навчальні курси у форматі вебінарів та тренінгів, групових та індивідуальних консультацій, менторських програм. Також ми проаналізуємо успішні кейси та найкращі практики експортної діяльності, – презентувала проєкт віце-президентка ТПП Марія Савка.– Учасники отримають індивідуальні консультації та підтримку від провідних міжнародних експертів. Ця допомога охоплюватиме оцінювання готовності підприємства до експорту, підготовку маркетингових досліджень та інтернет-маркетингу, допомогу в отриманні грантів для розвитку бізнесу, налагодження міжнародних бізнес-партнерств, стратегії виходу на зовнішні ринки та пошуку іноземних партнерів».

Регіональна менеджерка Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Марія Порчук розповіла про грантові програми для українського бізнесу та відповіла на численні запитання присутніх підприємців щодо наявних грантових проєктів.

Заступник голови Івано-Франківської ОВА Богдан Футерко, який понад 20 років працював саме в експортно орієнтованому бізнесі, заявив про важливість та актуальність проєкту:

«Бізнес завжди шукає якісного державного сервісу та інформації і знань – куди йти, як відкривати двері можливостей. І саме на такі запитання відповідатиме цей проєкт».

Святослав Никорович, заступник міського голови Івано-Франківська, розповів про реалії місцевого бізнесу та його потреби:

«Наш бізнес молодіє, стає більш активним та потребує знань, тому підготовка експортних менеджерів є важливою та може дати поштовх для розвитку підприємництва, створення робочих місць та наповнення місцевих бюджетів. Все це є важливим для нас в умовах війни».

Присутні представники експортно орієнтованого бізнесу західних регіонів України, в тому числі релокованого з місць активних бойових дій, поділилися своїми проблемами, серед яких найболючішими є проблема логістики, зростання цін на транскордонні перевезення через блокування кордонів, складності одноосібного виходу на зовнішні ринки, зокрема, в європейські торгівельні мережі та проблема кваліфікованих кадрів, в тому числі фахівців і менеджерів, компетентних у веденні зовнішньоекономічної діяльності.

На круглому столі були присутні керівники та представники головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області, Івано-Франківської митниці, обласного центру зайнятості, а також головних управлінь Держпродспоживслужби та статистики в області. Вони висловили підтримку проєкту і запевнили в зацікавленості взяти в ньому участь як експерти. Вони також зазначили готовність поділитися інформацією про законодавство та нормативні документи у сфері зовнішньоекономічної діяльності й особливості їхнього застосування для бізнесу.

Свою готовність сприяти проєкту висловив також віце-президент Чернівецької ТПП Петро Луців.

«За підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» наш проєкт стане місцем, де експортні менеджери зможуть не лише підвищити свої кваліфікації, а й вивчити успішні кейси, поділитися досвідом, налагодити стосунки між своїми підприємствами та об’єднати зусилля у виході на зовнішні ринки, створивши відповідні пули, кластери чи асоціації», – підсумував президент Івано-Франківської ТПП Андрій Левкович.

Для участі в конкурсному відборі проєкту потенційним кандидатам потрібно зареєструватися, заповнивши гугл форму-опитування за посиланням

Проєкт «USAID підтримує Івано-Франківську ТПП у проведенні курсу тренінгових та консультаційних послуг для менеджерів з експорту» впроваджується Івано-Франківською торгово-промисловою палатою за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».