Олександр Палій: Поки наші солдати боронять Україну на передовій, її здають з тилу

Відповідно до попередніх результатів президентських виборів українці віддали перевагу артистові Володимиру Зеленському, який змагався у другому турі за крісло на Банковій з чинним Президентом України Петром Порошенком. Згідно з даними, оприлюдненими на сайті Центральної виборчої комісії, за В. Зеленського проголосувало понад 73 відсотки виборців, а за П. Порошенка – майже 25. «Галичина» запросила відомих політологів та політичних експертів поділитися своїми думками з цього приводу. Отож нині вони відповідають на такі запитання газети:

  • Як оцінюєте попередні результати президентських виборів?
  • Якими бачите можливі сценарії розвитку подій в Україні за нового президента Володимира Зеленського?
  • Чи можлива зміна зовнішньополітичного курсу України?
  • Олександр Палій, політичний експерт:

    – Результати президентських виборів оцінюю як наслідок спільної операції Росії та олігархів. Чверть населення не піддалася цьому навіюванню. Головний сценарій – кризовий. Олігархи і Росія намагатимуться захопити ще й парламент, а потім розграбувати і знищити Україну. Сценарій, що Зеленський буде більше під впливом олігархів, зацікавлених у збереженні України, я вважаю в цих умовах кращим варіантом.

    Можливість зміни зовнішнього курсу абсолютно реальна, особливо з огляду на те, що Зеленський – дуже несамостійний. Його, зрештою, може, й питати особливо не будуть. Підсумок такий – поки наші солдати боронять Україну на передовій, її здають з тилу, і наївна громада до цього причетна.

    Редактор відділу газети “Галичина”