Олександр Палій: Колосальний досвід Залужного як воєначальника підвищуватиме авторитет України за кордоном

Суспільний резонанс викликала новина про те, що Президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру Валерія Залужного на посаду Надзвичайного і Повноважного Посла України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. А Міністерство закордонних справ України спрямувало британській стороні відповідний запит на агреман.

У своєму відеозверненні у четвер, 7 березня, Президент з цього приводу зазначив: «Сьогодні погодив кандидатуру Посла нашої держави у Великій Британії. Генерал Валерій Залужний говорив мені саме про такий напрямок для себе – дипломатичний. Міністерство закордонних справ України направило відповідний запит на агреман. Наше союзництво з Британією має тільки зміцнюватися».

Читайте ексклюзивний коментар з цього приводу для газети «Галичина» політолога, наукового співробітника Київського університету ім. Бориса Грінченка Олександра ПАЛІЯ:

– Нині, коли Велика Британія – один з основних наших партнерів у питаннях оборони, посол у Лондоні – це поважна посада, пов’язана з обороною. Залужний хоче займатися серйозними речами, в той час коли в армії трохи модифікувалася команда. Я думаю, що його колосальний досвід як воєначальника підвищуватиме авторитет України за кордоном.

Залужний хоче бути в серйозній політиці, серйозних справах. І це абсолютно правильно, у нього є все для цього, зокрема величезний досвід в обороні України, плануванні оборонної допомоги Україні тощо. Він вів безліч, по суті, дипломатичних переговорів з американськими і європейськими військовими. Тому якщо цей досвід і далі працюватиме на Україну, це буде добре і для України, і для нього.

Водночас, він як дипломат буде дещо обмежений в оприлюдненні своєї публічної позиції. Але він і так її обмежував після відставки, тому тут мало що зміниться.

Редактор відділу газети “Галичина”