Огляд Sony PlayStation 5 Slim: компактний варіант із вражаючою потужністю

Ще із часів 2-го покоління своїх культових консолей Sony випускають зменшені версії, які за технічними параметрами практично не поступаються базовим. Це забезпечує розширення асортименту та дає змогу користувачам мати більше вільного простору. Особливістю 5-ої серії є те, що версія Slim повністю замінить на ринку оригінальну, яку скоро знімуть із виробництва.

Ключові особливості

Головне про PlayStation 5 Slim:

  • Окрім зменшення розмірів також був оновлений дизайн приставки.
  • Продуктивність «заліза» від AMD не поступається оригінальній консолі.
  • Швидкий SSD-накопичувач забезпечує миттєве завантаження ігор.
  • Є версія із приводом для дисків Ultra HD Blu-ray.

Конструкція та інтерфейс

Оскільки габарити і вага обох версій (цифрової та із дисководом) є значно меншими в порівнянні зі стандартною моделлю, геймерам не потрібно виділяти під консоль окрему полицю. Її можна встановити поруч із монітором/телевізором на робочому столі або спеціальній тумбочці. 

Замість двох бічних панелей, що знайомі користувачам за базовою версією, у конфігурації Слім з обох боків встановлені чотири кришки білого кольору із глянцевим покриттям, що відповідає загальній футуристичній естетиці серії. 

Програмне забезпечення PS5 Slim являє собою доопрацьований інтерфейс консолі попереднього покоління. Воно є інтуїтивно зрозумілим, дизайн виконаний у стилістиці серії. Заставки та анімації відображаються плавно, навігація пунктами меню відбувається без затримання. Розробники реалізували декілька цікавих прихованих функцій, які покликані покращити користувацький досвід.

Апаратні ресурси

Незважаючи на зменшення розмірів, версія Slim отримала потужні апаратні компоненти виробництва AMD: процесор Zen 2 із вісьмома обчислювальними блоками, графічний адаптер потужністю 10,3 TFLOPS, 16 гігабайт «оперативки» GDDR 6 і супершвидке твердотільне SSD-сховище об'ємом 825 Гб. 

Ресурси «заліза» дають змогу запускати сучасні ігри із максимальними налаштуваннями графіки у форматі 4К та високою швидкістю (60 fps і вище). Також варто зазначити, що полегшена версія консолі сумісна із великою кількістю пристроїв управління, включно із ексклюзивним шоломом віртуальної реальності PSVR 2. 

Геймпад

Для 5-покоління своїх ігрових приставок Sony розробили принципово нові контролери. Попередні ітерації серії DualShock могли похвалитися лише незначними покращеннями та доопрацюваннями, у той час як DualSense гарантує принципово новий ігровий досвід. 

Завдяки продуманій ергономіці, вібрації і різній силі спрацьовування елементів управління (тригерів та кнопок) гравці ще більше занурюються в процес підкорення віртуальних світів. 

Навіщо купувати варіацію Slim? 

PlayStation 5 Slim — це видатна продуктивність у роздільній здатності 4K, вражаюча швидкість завантаження ігор та суперкрутий оновлений контролер. І все це фанати консольного геймінгу отримують у компактному форм-факторі. 

Також не слід забувати про обширну офіційну бібліотеку захоплюючих ексклюзивних ігор. Отже, якщо у вас не було можливості придбати оригінальну модель одразу після її релізу, можете вважати, що вам насправді поталанило.