Огляд “Галичини” за 19 листопада

Між забороною працювати у вихідні з боку владного Олімпу в Україні й дозволом – від місцевої влади балансували цими вихідними прикарпатські підприємці, яких стосуються обмеження карантину вихідного дня. Тобто обирали між імовірним заробітком та можливим штрафом. І покарання не забарилося... Про нову територію напруги – в матеріалі Святослава Отамана “Між забороною і дозволом”.

Чорний Ліс – не лише легені Івано-Франківська, а й загальнозоологічний заказник місцевого значення, що розкинувся на площі понад 15 тис. га в межах Тисменицькогого, Калуського і Богородчанського районів. Через занепокоєння громадськості нищенням лісових масивів і долею цієї території обласна громадська організація «Чорний Ліс» на чолі з Іваном Жириком уже три роки поспіль ініціює надання заказнику статусу національного природного парку. Чому пробуксовує ідея – розбирався журналіст Ігор Лазоришин. Читайте: “А держлісівники – проти”.

22 жовтня Конституційний суд Польщі зробив ще жорсткішим і так суворе її законодавство щодо абортів. Це, з одного боку, викликало масові заворушення у країні, а з другого, – привернуло увагу всього світу до цього неоднозначного питання…Чиє право важливіше – жінки чи ненародженої дитини? Відповідь намагалася знайти Оксана Федоляк у статті “Важкий вибір”.

20 листопада 1970 року з обійстя Семена Корпанюка, що на присілку Широкому в Яворові, трембітали трембіти: давали людям вість, що не стало ґазди… Нині, 50 літ по тому, “Галичина” нагадує про цю непересічну особистість. Читайте: “Митець різця і смичка”.

130-річчя відзначив цього року народний аматорський хор Народного дому Микитинців “Первоцвіт”. Про хористів і диригентів різних років розмовляв журналіст Ігор Лазоришин із нинішнім керівником хору Ганною Карась в інтерв’ю під назвою “Нема квіту без “Первоцвіту”.

Виклики і форс-мажори нового навчального року, який нагадує американські гірки, аналізує журналістка Ольга Мончук у матеріалі “Пандемічна школа”.

Своєю життєвою історією – неймовірною, містичною – поділився на шпальтах “Галичини” наш постійний автор зі США Ігор Козловський. Читайте: “Під грибним дощем поблизу Чорнобиля”.

Новини культури, спорту, політики, економіки – теж на сторінках свіжого номера газети.