Нові детективи – від Бориса Крамера

Нещодавно в Івано-Франківську відбулася презентація двох детективних романів знаного на Прикарпатті і за його межами письменника, журналіста Василя Добрянського, відомого під псевдонімом Борис Крамер. За останні два роки в творчому доробку митця уже чотири книги. Дві книжки детективного жанру - «Зламані сходи» та «Пастка для полоза» - побачили світ цього року. Володар чисельних нагород та відзнак цьогоріч отримав Гран-прі (першу премію) в номінації «Романи» на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» за роман «Зламані сходи».

У містичному романі «Зламані сходи», який автор написав за 3 місяці, мова йде про те, як 42-річний чоловік розшукує свого батька, котрий зник 40 років тому, коли йому було лише 2 роки. Йому це заповіла мама. Цей чоловік - журналіст і проводить свої журналістські розслідування долі батька.

Другий роман «Пастка для полоза» розповідає про вбивство директора універмагу. Всі думають, що це бізнесові розбірки через гроші, якісь борги. Проте розслідування в кінці показало, що причиною трагедії було кохання. Вбивство на грунті любові й ненависті - явище найбільш загадкове і несподіване.

Автор романів каже, що сучасний детектив повинен починатися із несподіваних вражень, сюжет має розгортатися дуже інтригуюче й постійно тримати читача в напрузі, щоб бути цікавим і захоплюючим.

З-під пера Бориса Крамера вийшло багато повістей, новел і оповідань, проте нині він більше часу приділяє детективам, адже цей жанр, вважає автор, в українській літературі займає одну з головних ролей.

Літературним редактором і першим читачем нових книг автора є його дружина Марія Добрянська. Вона одразу підтримала вибір чоловіка змінити жанр творів, адже й сама любить детективи.

Також пояснила, чому книжки виходять під псевдонімом Борис Крамер. Адже прізвище Добрянський асоціюється з добром, спокоєм і не дуже підходить для детективів, у яких зазвичай розслідуються якісь трагічні події. Ідея псевдоніму виникла випадково, коли з донькою читали роман Ремарка. Вирішили прочитати це прізвище навпаки – ось і вийшов псевдонім Крамер.

Як головний критик, Марія Ігорівна відзначає багату та барвисту стилістику романів. Родзинкою творів свого чоловіка вона вважає рідко вживані українські слова.

Презентацію нових творів письменника відвідав і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він зазначив, що у кожному творі письменника є частинка нашого суспільства. І додав, що автор є непересічною постаттю для міста і краю, та висловив захоплення творами Василя Добрянського, адже треба мати неабиякий талант, щоб книжки і читалися, і продавалися.

Свої детективи Борис Крамер незабаром презентуватиме в Тернополі та Долині. Нині письменник працює ще над двома книгами.

Кореспондент