Навчання у Словаччині

Тих, хто хоче отримати якісну, європейського рівня освіту, може зацікавити Словаччина. Ця чудова європейська країна сьогодні дуже популярна серед іноземних студентів. Навчання у цій країні має великі переваги перед іншими західними країнами через умови для життя та здобуття диплома про вищу освіту – вони комфортні та безпечні, особливо для громадян з українським паспортом. Здобути студентську візу (посвідку на проживання) набагато простіше, ніж в інших країнах. 

Державні університети Словаччини запрошують на безоплатне навчання іноземних студентів відповідно до закону, прийнятого в 2014 році. Серед них найбільш затребуваними є університет Матея Бела у Банській Бистриці, економічний університет в Братиславі, університет ветеринарної медицини та фармації у Кошиці, Словацький технічний університет у Братиславі. університет Коменського у Братиславі. Словацькі університети не вимагають від українців результатів ЗНО. Ті, хто бажають здобути другу вищу освіту, можуть подавати пакет документів на магістратуру, після закінчення четвертого курсу виша в Україні. Зазвичай документи подаються в лютому-березні, хоча кожен ВНЗ має свої правила, і це треба мати на увазі. Єдиною умовою є знання словацької мови, оскільки нею відбувається навчання. Для цього на підготовчих курсах, які репрезентують міністерство освіти, потрібно отримати сертифікат державного зразка. 

Чому у Братиславі обирають економічний університет

Цей університет є одним із найкращих профільних не лише у своїй країні, а й серед країн Європейського Союзу:

  • він вважається авторитетним та статусним завдяки своїй історії та якісним знанням, що надаються в галузі економічного та управлінського напрямів; 
  • цей престижний навчальний заклад має сучасний науково-дослідний центр та висококваліфікований викладацький склад; 
  • сім факультетів випускають професіоналів у галузі світової економіки, менеджменту та міжнародних відносин. При цьому стимулюються різнобічний розвиток студентів та їх інтерес до навчання;
  • є можливість вивчати інші іноземні мови та проходити практику і стажування в країнах, які викликають у цьому інтерес.

Інтеграція  у суспільство Словаччини не викликає ніяких проблем. Ментальність місцевих жителів близька українцям, адаптування проходить легко, тому часто з’являються нові друзі. Зазвичай студенти вислювлюють позитивні вигуки про навчання у цьому університеті.