Наслідки масового порушення правил карантину на Великодні свята незабаром відчують усі

18-19 квітня святкові богослужіння з нагоди Великодня пройшли у понад 13 тисячах українських храмів. Участь у них взяли понад 130 тисяч людей, повідомили в Міністерстві внутрішніх справ України.

Минулого тижня МВС повідомляло, що було досягнуто домовленостей із Всеукраїнською радою церков про те, що релігійні служби відбуватимуться на час карантину без вірян, а на Великдень церкви не будуть збирати людей біля церков та у самих храмах. Проте багато священнослужителів порушило усі домовленості (особливо серед представників УПЦ Московського патріархату) і провели святкові літургії із прихожанами. Чимало порушень зафіксовано і у нас на Прикарпатті.

І хоча переважна більшість українців виявила правову свідомість і дослухалася до закликів влади дотримуватися карантинних обмежень і не йти до церков, все ж 130 000 відвідало їх у свята - і це немало. Тим більше, що у не у всіх храмах дотримувалися заходів безпеки (були відсутні маски, люди не тримали необхідної дистанції і в приміщенні перебували у великих кількостях). І це при тому, що кожен день в Україні виявляють кілька сотень нових хворих на коронавірус. Показовим прикладом безвідповідальності священнослужителів є ситуація в Києво-Печерськй лаврі - понад сотня з них заражені і троє загиблих.

За словами глави Нацполіції Ігоря Клименка, на свята у 19 церквах на території 13-ти областей було виявлено порушення правил карантину - присутність понад 10 вірян у храмах, до того ж без засобів індивідуального захисту. Поліцейські склали кілька адміністративних протоколів та розпочали п'ять кримінальних проваджень. Решта матеріалів ретельно вивчають для прийняття законного рішення, - додав він.

Зважаючи на таке повсюдне порушення правил карантину, цього недостатньо, адже безкарність у ситуації, коли масові заходи загрожують не лише здоров'ю, а й життю інших людей, спричинить ще більше поширення захворювання (як свідчать реальні факти). Якби у нас насправді штрафували усіх порушників (а це тисячі) і на великі суми, як за кордоном, наші громадяни, мабудь, таки дотримувалися карантину, який спрямований на їхній же захист від смертельного захворювання.

Подібне може трапитися і під час травневих свят. Ось що кажуть спеціалісти з цього приводу.