На Городенківщині є територія трьох Михайлів

З висоти пташиного польоту села Росохацької, Виноградської та Острівецької сільських рад на Городенківщині виглядають як одне ціле. Невеличкі за територіями і за кількістю населення, у кожній трохи більше тисячі жителів, вони по-особливому привабливі. Навіть зараз, пізньої осені, на Михайлові дні, як тут говорять. По-господарськи зорані сучасною технікою агрохолдингів поля та оброблені в основному лопатами присадибні ділянки, вселяють надію на гарний врожай наступного року. Ошатні оселі, окремим з яких уже понад 50 років та новобудови поруч. Бо, як правило, нові хати зводять на батьківському обійсті. Та ще біля кожної розмальовані криниці. Окремі з них збереглися і біля хатин, де, на жаль, вже ніхто не проживає.

Та гордістю тут є передовсім люди. Привітні, щирі, працьовиті. Ці села без кордонів: кілька хвилин пішої ходи і ти вже у сусідньому. Може тому тут так швидко облітають новини: веселі, сумні – всякі. Тут привикли жити спогадами. Воно й не дивно, бо в кожному із цих сіл твої однокласники, друзі, родина, або, як звучить по-місцевому, фамілія. Люблять ходити на свята одні до одних, особливо на храмові. Але за стіл сідають лише після Служби Божої. Раніше цілими сім’ями добиралися на фірах, а тепер переважно на авто. Саме сьогодні, 21 листопада, зберуться родинами на храмове свято у Винограді. Святкуватимуть майже в кожній оселі, бо тут чи не третина людей, особливо старшого віку, носять ім’я Михайло.

Та сьогодні не тільки про це. В день святого Михайла приємно відзначити, що цими трьома сільськими радами та прилеглими до них селами Прикмищем, Хвалибога та Рогинею десятки років керують троє Михайлів. Росохацьку громаду 20 років очолює Михайло Федорів, Виноградську 25 років – Михайло Гоблик, ще й Михайлович по-батькові, а Острівецьку 30 років – Михайло Юрчишин. І це попри те, що посади в них виборні. На вищому рівні змінюються президенти, прем’єри, нардепи, а тут – залишаються Михайли. І коли в окремих селах голови не затримуються і року, то тут на трьох випадає чи не 75 літ.

На сьогодні Михайло Юрчишин найстарший в районі війт за стажем роботи, а Михайло Гоблик – за віком, бо 15 листопада йому виповнилося 70. Михайло Федорів своє 50-річчя відсвяткував учора.

Попри рутинну роботу: прийом громадян, відвідування сімей, благоустрій, ремонти бюджетних установ, виплати зарплат, наради, засідання виконкомів та сесії, поїздок до району, а це майже 30 км. Михайли завжди знаходять час для спілкування щодо ведення сільського управління. А ще між ними є прихований дух суперництва, який у цьому випадку йде на користь справі. У свій час Михайло Юрчишин зоорганізував людей на проведення газифікації, що дуже важливо для віддалених сіл. Менше як за рік, без допомоги держави, люди зробили 19 км. газових мереж. М. Гоблик може похвалитися добротною дорогою в селі, бо ще донедавна вона була тут у кепському стані. М. Федорів гордиться футбольним майданчиком із штучним покриттям. Невдовзі тут відбудеться футбольний турнір між командами Росохача, Винограда та Острівця.

Щодо розвитку територій Михайли добре співпрацюють із депутатом обласної ради Богданом Кобилянським.

Проблем звичайно вистачає. Людям нині непросто живеться. Із всіма турботами, звичайно ж, приходять до війтів. Часто приходиться робити прийом громадян навіть на власному подвір’ї.

А ще у трьох Михайлів є свої уподобання. Як журналіст за професією М. Гоблик пише прозу. Видав 3 збірки за редагуванням Івана Гавриловича, на підході 4-а. Його удостоєно премії ім. Л. Мартовича. М. Юрчишин та М. Федорів свого часу закінчили культосвітні училища. Вони мають особливу прихильність до культури. 24 листопада перед односельцями звітуватиме в Острівці народний аматорський колектив «Любисток», який 40 років тому створив теперішній голова М. Юрчишин. От було б добре, якби на сцені він заспівав із своїм одногрупником народним артистом України Михайлом Кривенем! М. Федорів опікується народним аматорським колективом «Берегиня», яким десятки років керує Марія Микитчук і який відомий далеко за межами рідного краю. Народний дім с. Росохач торік був визнаним третім у державі серед закладів культури такої категорії.

Ось така оповідка, в день святого Михаїла, про трьох сільських голів, трьох сьогоднішніх іменинників. Добра вам під благословенням Архистратига Михаїла!