Поступ у згоді з природою. Манявська екошкола сприятиме об’єднанню місцевої молоді та збереженню довкілля

У Манявському ліцеї відбулася знакова подія для усієї Солотвинської ТГ – відкриття екологічної школи у рамках проєкту «Долучайся, взаємодій, створюй: молодь за розвиток згуртованих і сталих громад», який впроваджує представництво IOM Ukraine за фінансової підтримки Посольства Великої Британії.

Молодіжна громадсько-екологічна організація «Наш дім – Манява» та Манявський ліцей долучилися до реалізації цього проєкту ще торік у грудні. Об’єднавши зусилля, спільно сформували молодіжну ініціативну групу у складі 25 осіб, пройшли навчання та в рамках проєкту розробили, сказати б, локальний проєкт «Манявська екошкола».

На відкритті екошколи керівник ініціативної групи, голова молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява» Микола Скиданюк передав Манявському ліцею обладнання на суму майже 170 тисяч грн для функціонування цього спеціалізованого закладу, зокрема набір для аналізу води з відповідними реагентами, ноутбук, принтер, проектор, роутер, фотоапарат, учнівські мікроскопи та навчальну літературу. А також для належного моніторингу стану довкілля та виявлення надзвичайних ситуацій на території Солотвинської територіальної громади у рамках проєкту придбано квадрокоптер DJI Mavic2Pro.

Голова Солотвинської ТГ Манолій Піцуряк, який взяв участь у відкритті екошколи, високо оцінив цей проєкт і подякував ініціативній групі, зосібна її керівникові М. Скиданюку. На думку чільника громади, проєкт відіграватиме значну роль у житті не тільки Манявського ліцею, а й Солотвинської громади загалом. Адже завдяки аналізаторові, який отримано в рамках проєкту, є можливість досліджувати якість води майже за 20 параметрами. Відтепер можна визначати рівень забруднення річок, потічків на території громади. А за допомогою квадрокоптера є можливість моніторити стан довкілля і вживати заходи на запобігання виникненню стихійних лих.

«Серед пріоритетних завдань місцевої влади – підтримка громадських, зокрема молодіжних ініціатив, які сприяють сталому розвиткові населених пунктів на території Солотвинської громади. Селищна рада готова долучатися до будь-яких проєктів, які в недалекому майбутньому покращать якість життя в громаді, якість надання послуг, зміцнять економічну та інвестиційну спроможність і безпосередньо збережуть довкілля для майбутніх поколінь», – підсумував М. Піцуряк.

«Одне з пріоритетних завдань молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява» – об’єднати молодь нашого регіону задля збереження довкілля та спільних дій, які сприятимуть досягненню цілей сталого розвитку. У нас багато екологічних ініціатив, які ми хочемо втілити в життя, і саме завдяки проєкту МОМ та фінансовій підтримці посольства Великобританії нам вдалося реалізувати одну із них, – наголосив М. Скиданюк. – Спільно з учителями та учнями Манявського ліцею ми досягли бажаного результату й маємо сьогодні сучасне обладнання і навчальну літературу для закладу!».

Вчителька хімії Манявського ліцею Наталія Монастирецька переконана у необхідності проєкту для громади: «Для мене проєкт «Манявська екошкола» є важливим тому, що ми як учителі маємо можливість здійснювати екологічне виховання і підвищити екологічну обізнаність учнів ліцею та екологічну культуру жителів Маняви шляхом проведення інформаційної кампанії, тренінгів, акцій та поширення відеопродукції, використавши обладнання, яке надала нам МОМ. Спільними зусиллями учасників проєкту хочемо привернути увагу місцевих жителів та представників влади до екологічних проблем та пошуку шляхів їх вирішення. Адже ми частинка природи, і людина може існувати лише зберігаючи її».

Не приховує радості від події й учениця 11-А класу Манявського ліцею Оксана Вінтоняк, що останнього року її навчання в закладі їй випала честь брати участь у такому грандіозному проєкті. «Це було складно, проте і в такий важкий для людей час ми змогли досягнути результату. Тренери доклали багато зусиль. Тренінги розвивали нас різнобічно – від того, як правильно розпоряджатися грошима й оформляти свої ідеї, до вміння доносити власні думки до людей. Вивчали багато нових слів, знайомилися з новими цікавими людьми. Ми дуже вдячні тим, хто дав нам можливість стати частинкою такої глобальної організації», – зазначила Оксана.

Немає сумніву, що відкриття екошколи у Манявському ліцеї стане родзинкою закладу. Тож хай це буде й добрим початком для згуртування й поступу молодої Солотвинської територіальної громади, яка тільки з початку цього року почала працювати у нових фінансових умовах.

Редактор відділу газети “Галичина”