Лідери й аутсайдери. Феноменом видається перемога на виборах голів ОТГ не представників тієї чи іншої політсили, а безпартійних самовисуванців

ЦВК оприлюднила дещицю аналітичних звітів-підсумків за результатами виборів 25 жовтня. За тими узагальненнями випливає, приміром, що в масштабах усієї країни найбільшу кількість мандатів депутатів 1 517 місцевих рад з числа кандидатів, яких висували політичні сили, взяли представники президентської партії «Слуга народу» – майже 17,59 відсотка (5 809 осіб). Друге місце за цим показником посіло Всеукраїнське об’єднання (ВО) «Батьківщина» – понад 12,39% (4 093). На третьому – «Опозиційна платформа – За життя» («ОПЗЖ») з їхніми 11,75 відсотками (3 881 депутат).

Втім, можна цілком резонно вважати, що «За майбутнє» та «Європейська солідарність», які в тому рейтингу опинилися на четвертій і п’ятій позиціях, насправді розділили разом із «ОПЗЖ» третє місце. Адже вони взяли не набагато менше мандатів: відповідно – понад 11,42 відсотка (3 773) та майже 10,73 відсотка (3 543). Бо відтак уже йдуть ті політсили, які, по суті, стали аутсайдерами перегонів, і перед серед яких веде «Наш край» з його порівняно мізерними майже 5,13 відсотка (1 694).

«Слуги…» перемогли й майже на третині виборів сільських, селищних, міських голів – 30,74%. На другому місці – «За майбутнє» зі своїми понад 12,43% (92 особи). Третє місце, можна сказати, розділили «Батьківщина» – понад 7,24% (53 особи) та «ОПЗЖ» – понад 7,1% (52 особи), а четверте – «Наш край» з його майже 6,15% (45 осіб) та «Європейська солідарність» – понад 5,6% (41 особа).

Хоча ВО «Свобода» в боротьбі за мандати депутатів місцевих рад посіло на всеукраїнському рівні сьоме місце, взявши 2,61% (863 осіб), в масштабах Прикарпаття ця партія – серед лідерів цьогорічної виборчої кампанії. Як видно з наших діаграм, за кількістю мандатів до обласної та районних рад «Свобода» - перша з політичних сил, які змагалися за голоси виборців.

Правда, за числом мандатів до всіх рад та «завойованих» посад голів ОТГ, разом узятих, пальма першості належить «Батьківщині». Одначе «Платформа громад» здобула найбільше з-поміж усіх партій–учасників перегонів посад голів ОТГ – 10.

Втім, либонь, своєрідним феноменом видається перемога на виборах голів ОТГ не представників тієї чи іншої політичної сили, а безпартійних самовисуванців. Вони сукупно взяли 26 «керівних» мандатів, тобто більше, ніж «Платформа…», «Батьківщина» (8) та «Свобода» (6).