«КРОНО» інвестувало кілька мільйонів євро у реконструкцію лінії ламінування у селищі Брошневі-Осаді

ТОВ «СВІСС Кроно» входить до складу швейцарської групи компаній «Swiss Krono» і засноване в Україні 2000 року, де має три відокремлені підрозділи – у Львівській, Харківській та Івано-Франківській областях. На Прикарпатті «Кроно» провадить свою виробничу діяльність вже п’ятнадцять років – у селищі Брошневі-Осаді на Рожнятівщині – і є провідним виробником деревостружкових плит та іншої продукції на основі ДСП в Україні. «СВІСС Кроно» - єдиний в Україні виробник орієнтовно-стружкових плит – OSB, багатошарового листового матеріалу, що складається із деревинної стружки, склеєної різними смолами, з додаванням синтетичного воску і борної кислоти.

Тривають будівельні роботи на деревопереробному підприємстві у Брошневі-Осаді.

Кілька місяців тому ТОВ «СВІСС КРОНО», яке очолює гендиректор Анджей Зайонц, заявило про наміри проведення реконструкції з розширенням за рахунок добудови та з технічним переоснащенням обладнання діючого цеху ламінування на деревопереробному заводі у селищі Брошневі- Осаді на Рожнятівщині. Йдеться про заміну застарілого устаткування лінії ламінування «Siempelkamp» 1996 року випуску на нову сучасну німецьку лінію ламінування «Dieffenbacher» без нарощування обсягів виробництва продукції. Керівництво підприємства заявляє, що викиди забруднюючих речовин в атмосферу будуть знаходитися в межах нормативних значень згідно чинного законодавства і не передбачаються шкідливі впливи на водне середовище і ґрунт. А 23 серпня управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області видало дозвіл ТОВ «СВІСС КРОНО» на початок будівельних робіт.

Сьогодні на території деревопереробного підприємства у селищі Брошневі-Осаді вже розпочали підготовчі роботи для заміни лінії ламінування КТ-5 (короткотактний прес) деревостружкових плит, зокрема тривають роботи з облаштування фундаменту і добудови цеху ламінування, працюють люди і техніка, а паралельно – функціонує у робочому режимі стара лінія ламінування. За кілька метрів і уздовж стіни діючого цеху вже звели бетонні стовпи несучої конструкції. Працівники готують конструкції опа лубок до подальшого будівництва дахових каркасів і т.д. Розширення площі цеху зумовлене не зростанням потужності виробництва, а зміною параметрів готової продукції, потребами її упаковки і відвантаження.

Ігор ХОПТЯК, головний інженер ТОВ «СВІСС КРОНО» у селищі Брошневі-Осаді:

- Генеральним підрядником будівництва є львівська фірма - ТОВ «Інженерно-будівельна компанія «Промбуд». Вже у травні наступного року нова сучасна лінія ламінування почне працювати згідно з графіком виконання будівельно-монтажних робіт. Тому що нині діюча лінія ламінування вже фізично зношена і морально застаріла. А нове обладнання дасть змогу виготовляти на підприємстві затребувану ринком збуту продукцію - з глибоким тисненням плит ДСП. В Україні це – першина, і до запровадження нової лінії ламінування наше підприємство не мало змоги випускати таку продукцію. Я не можу однозначно констатувати, чи наше підприємство буде першим і єдиним в Україні, яке матиме таку лінію ламінування плити ДСП з глибоким тисненням, але знаю точно, що таку плиту ДСП переважно завозять з-за кордону. Тож після запуску нашого нового обладнання ТОВ «СВІСС КРОНО» зможе розширити український і європейський ринки збуту. Бо зросте конкурентоспроможність продукції нашої фірми. Адже відбудеться комплексна модернізація, яка торкнеться не лише устаткування, а передусім якості виробів і навіть їх упаковки тощо. Зупинятися на шляху запровадження сучасних виробничих новацій не можна, тому що відтак треба буде важко наздоганяти інші деревопереробні фірми. Згідно з розробленим графіком, у листопаді цього року ми розпочнемо демонтаж старої лінії ламінування КТ-5, а з січня наступного року – монтаж нової, відтак на квітень-травень заплановано пуско-налагоджувальні роботи і вихід на проектну виробничу потужність. Всі роботи виконують українські спеціалісти з різних підрозділів ТОВ «СВІСС КРОНО» під контролем технічного директора Дмитра Самугаєва та іноземних фахівців.

…Керівництво ТОВ «СВІСС КРОНО» наразі не розголошує загальну суму капіталовкладень у виробництво завдяки реконструкції лінії ламінування у виробничому підрозділі ТОВ «СВІСС Україна» селища Брошнева-Осади, проте за нашою інформацією, обсяги інвестицій сягнуть кількох мільйонів євро.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами