Івано-Франківськ отримав свій «МІФ»

В Палаці Потоцьких, в рамках відзначення 357-річниці від дня заснування Івано-Франківська та міжнародного фестивалю «Карпатський простір» («Carpathian space») за ініціативи "Франківськ, який треба берегти" відкрили «Музей Івано-Франківська».

В експозиції музею старовинний кахель, плитка, двері, елементи декору давніх станиславівських помешкань, ліпнина, цегла та багато інших цікавих експозицій. Загалом у форматі "Музею міста Івано-Франківська" ожило 9 кімнат. В одній з них, стилізованій під інтер'єр початку 20-го сторіччя, є старовинний одяг, який можна приміряти і зробити атмосферне фото на згадку. Але, найважливіше тут, за словами засновниці ініціативи "Франківськ, який треба берегти" Марії Козакевич, не це, а те, що вдалося зібрати на інформаційних стендах, котрі доповнюють її інтер'єр, архітекторів, котрі будували Івано-Франківськ впродовж 357 років.Також в одній з кімнат є кінозал. Він теж незвичайний, стилізований під під'їзд. Загалом музей вийшов дуже інтерактивним, пізнавальним, який дозволить його відвідувачам краще пізнати своє рідне місто, а також хоч на мить, уявити яким колись було наше місто. Музей створили за півтори місяці.

- Це перший музей історії Івано-Франківська. Не годиться, щоб місто з такою довгою історією досі не мало свого музею, тому створення такого освітнього простору є давньою моєю мрією і думаю, що мрією багатьох людей, - наголосила Марія Козакевич. - В цьому просторі, в такому символічному місці, як Палац Потоцьких, ми намагалися зібрати старовинні експонати. Окрім того, хотілося відійти від класичного уявлення музею і створити тут інтерактивні, цікаві та сучасні речі, які б ще більше приваблювали молодь, щоб не було таких класичних догм, що не можна нічого чіпати руками, шуміти, тощо. Хочеться, щоб в такій ігровій формі діти і дорослі могли пізнавати щось нове і цікаве про історії, архітектуру нашого міста.

На разі, "МІФ" працюватиме впродовж трьох святкових днів, з 3 по 5 травня. О 12.00, 15.00, 18.00 у музеї проводитимуть екскурсії. В якому форматі надалі функціонуватиме музей, поки що невідомо.

Редактор відділу газети “Галичина”