«Французька весна» завершилася в Івано-Франківську показом «короткого метра»

Цьогорічна третя «Французька весна» в обласному центрі Прикарпаття мала розширену програму, котра включала покази французьких фільмів, вистав, виставки фотографій, майстер-клас із вишивки та фєєричний показ моди за участі івано-франківських моделей. Тож охочі могли побачити французьку моду, візуальне та сценічне мистецтво, театр і кіно – на завершення.

Момент перед виставою в обласній філармонії

Важливо, що цей фестиваль є ще одним кроком до заснування в місті Центру французької культури, повідомив голова громадської організації «ПАРІ.if» Сергій Єрьомін. Щороку кількість міст України, залучених до фестивалю, збільшується.

А розпочалася «Французька весна-2019» в Івано-Франківську ще 23 березня. Того дня відбувся майстер-клас з вишивки від стилістки Будинку Lemarie-Chanel (Париж, Франція) Анастасії Віст. Відтак 4 квітня французька фотограф Аделін Кейль презентувала свою виставку в галереї «Бастіон» під назвою «Маленькі безлади світу».

«Місце старту фестивалю «Французька весна» було вибране невипадково, - підкреслив на відкритті свята начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак. - Він нагадав про талановитого французького військового архітектора Франсуа Корассіні, який на замовлення засновника міста Станіслава Потоцького збудував Станіславську фортецю. Бастіон сьогодні демонструє відреставровані залишки цієї фортеці».

Аделін Кейн – професійний фотограф, котра знімає з 13 років і на сьогодні є визнаним майстром у європейській фотографії. «Подорожі – моє життя. І фотографія - моє життя. Я колекціоную пейзажі», – розповіла майстриня, яка привезла до столиці Прикарпаття свої найновіші роботи.

18 квітня в обласній філармонії відбулася вистава-кабаре «Боріс і Бобі», а наступного дня – експериментальна постановка п’єси «Поезія Жака Превера».

У ніч на 20 квітня, а відбуваються такі покази традиційно, кінотеатр «Люм’єр» завершив французьку весну в Івано-Франківську показом «короткого метра» французького кінематографа.