Ера «розумного» телебачення

У перекладі з англійської мови Смарт ТВ – це «розумне» телебачення. Завдяки розвитку технологій сучасний телевізор з доступом до Інтернету дозволяє користувачам отримувати музику, відео, а також переглядати вебсайти та користуватись соціальними мережами.

На початку 80-х років у Японії представили перші «інтелектуальні» телевізійні приймачі. Глядачі отримали можливість переглядати не лише програми, але й інформацію, яка передавалась лініями телевізійного каналу. У 90-х роках впровадження технології гальмувалось малою кількістю користувачів Інтернету, а також високою вартістю доступу до мережі. На початку 2000-х перехід провідних країн на цифрове телебачення надав динаміки виробництву SMART-телевізорів. У другій декаді XXI століття SMART TV починає домінувати на ринку телевізорів.

Головною перевагою SMART TV є те, що користувач отримує можливість не лише переглядати традиційні телеканали, але й додатковий контент з доступом до стрімінгових сервісів на зразок Netflix, Amazon та YouTube.

Надати телевізору «розумних» функцій можна шляхом купівлі спеціальної приставки. Однак, провідні виробники телевізорів вже інтегрували операційні системи SMART TV у свої пристрої. Зокрема, деякі моделі можуть сприймати голос та жести, а також розпізнавати обличчя власника через спеціальні додатки.

Основні переваги SMART TV такі:

  • Перегляд відео файлів з різних джерел (Інтернета, смартфона, флешки);
  • Запис програм. Ця функція дозволяє записати програму і переглянути її у зручний для користувача час;
  • Веб-серфінг. Підключення до Інтернету SMART-телевізора через кабель інтернет-провайдера або через WI-FI дозволяє використовувати телевізор для перегляду сайтів та користування соціальними мережами;
  • Ігри та додатки. Все частіше SMART-телевізори використовуються геймерами, оскільки дають можливість грати на великому екрані з хорошою графікою та звуковим супроводом. Зрозумівши потенціал використання SMART-телевізора як платформи для геймерів, – окремі виробники додають встановлені ігри. Щоб запустити гру достатньо лише зайти в меню з іграми та відкрити відповідне вікно. Крім того, SMART-телевізори дозволяють підключати пульти-указки, джойстики, тачпади або гіроскопи, що покращує управління комп’ютерною грою;
  • Розширення спілкування. Сучасні SMART-телевізори мають вбудовані камери, які дозволяють проводити відео-конференції через Skype або інші подібні сервіси.

Щоб обрати смарт-телевізор достатньо завітати до найближчого супермаркета електроніки. Консультанти підберуть модель телевізора, який відповідатиме вашим потребам та фінансовим можливостям.