Досягнуто домовленості про припинення вогню на Донбасі з 27 липня

22 липня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції, на якому домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу.

Згідно з ухваленим рішенням, з 00.01 год. 27 липня 2020 року сторони конфлікту мають дотримуватися режиму повного та всеосяжного припинення бойових дій.

"Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату", - йдеться в повідомленні Офісу Президента.

У межах політичної групи було наголошено, що повне та всеохоплююче припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання. Якщо домовленості буде дотримано іншою стороною, це стане базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриє шлях до виконання інших положень цих домовленостей.

Також українська сторона передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме з боку російської сторони.

Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ.

Правда, є великі сумніви щодо дотримання перемир’я країною-агресором, адже вона неодноразово порушувала подібні домовленості. Президент Росії на політичній та військовій арені грає лише за своїми правилами, які не грунтуються ні на чесності, ні на елементарних засадах моралі.