ЗНО: встановлені нові дати проведення пробного тестування

Як ми вже повідомляли, запровадження карантину по всій Україні через пандемію коронавірусу вплинуло і на терміни проведення цьогорічного пробного ЗНО, котре мало відбутися 21 та 28 березня. Як повідомив директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ІФРЦОЯО) Богдан Томенчук, пробне тестування з української мови та літератури відбудеться 4 квітня, тести з з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та іноземних мов – 11 квітня, якщо, звичайно, пандемічна ситуація не внесе нові корективи.

Богдан Томенчук каже, що до перенесення пробного ЗНО в Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти були готові заздалегідь, адже під їхнім підпорядкуванням знаходиться Чернівецька область, яка першою запровадила карантин у своїх навчальних закладах.

Директор ІФРЦОЯО наголошує, що відтермінування пробного ЗНО жодним чином не позначиться на якості наданих послуг. «На якість пробного оцінювання це навряд чи вплине, але матиме великий вплив на ті обставини, в яких опинилися регіональні центри оцінювання якості освіти і ті люди, які організовують тестування на місцях, – наголошує Богдан Томенчук. – Ми опинилися у форс-мажорних обставинах, не залежних від нас, але це не означає, що якість нашої послуги буде гіршою. У нас з’явилася купа роботи, пов’язаної з організацією навчання персоналу, з тим, що то мав бути канікулярний час, а то вже буде навчальний період для шкіл. Таким чином вірус протестує нашу здатність організовуватись, формулювати і ухвалювати рішення в обставинах, близьких до критичних».

До слова, цього року на пробне ЗНО зареєструвалося 28 523 особи з Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Тернопільської областей, котрі обслуговує ІФРЦОЯО. Серед них – 8 656 прикарпатців.

Редактор відділу газети “Галичина”